Srbi rutinirano prek Jamajke (VIDEO)

Po udobnem vodstvu z 2:0 so srbski nogometaši v prijateljskem dvoboju z Jamajko onkraj luže pohodili ročno zavoro.

27. maj 2014 12.49
regent/nogomet
J. P., Delo.si

New Jersey - Nogometaši Srbije, ki jim je sicer spodletel preboj na letošnji mundial v Braziliji, so ameriško turnejo začeli s prijateljskim obračunom z Jamajko in zmagali z 2:1 (2:0). Večji del zmagovite poti so opravili že v prvi polovici prvega polčasa, ko sta v razmaku manj kot desetih minut zadela Dušan Tadić (v 13. minuti z mojstrskim zaključkom po izjemnem preigravanju) in Aleksandar Kolarov (v 22. minuti je bil uspešen domala iz mrtvega kota). Končni izid je v 53. minuti z glavo postavil komaj polnoletni jamajški rezervist Michael Seaton, bi se pa lahko rezultat še spremenil v zadnjih izdihljajih dvoboja, saj je imel Kolarov v 87. minuti novo priložnost z bele točke, a njegov medel poskus ni našel cilja, prav tako ni v znal v mrežo pospraviti niti odbitka.

Selekcija Ljubinka Drulovića, ki je po dveh zadetih golih pohodila ročno zavoro in prvo tekmo brez sijaja le še rutinirano spravila pod streho, se bo v okviru turneje zadnji majski dan pomerila s Panamo, 6. junija pa bo tudi zadnji test pripravljenosti za Brazilce pred domačim mundialom. Danes bo med prijateljskimi tekmami najzanimivejša tista med Francijo in Norveško (ob 21. uri).