Tavares le še dva gola za Škaperjem (VIDEO)

Napadalec nogometnega prvaka Maribora je sinoči prvič v sezoni in šestič doslej v SNL vpisal trojček zadetkov.

05. november 2017 12.16

Maribor - Državni prvaki, nogometaši Maribora, so se za (ne nujno) kratkotrajno vrnitev na vrh prvoligaške razpredelnice sinoči v 14. kolu na gostovanju znesli nad Krškim in ga zelo prepričljivo premagali s 5:0. To je bila že enajsta zmaga varovancev trenerja Darka Milaniča v sezoni (ob tem imajo v žepu še štiri neodločene izide in nobenega poraza), četrta zaporedna in hkrati najizdatnejša, pred tem so najvišje - s 5:1 - v začetku avgusta, prav tako na gostovanju, odpravili Ankaran Hrvatine.

Prvi junak dvoboja je bil prekaljeni 33-letni brazilski napadalec s slovenskim listom Marcos Tavares, ki je vpisal svoj prvi trojček golov v sezoni in šestega doslej med slovensko klubsko elito. Prvič je bil z roba kazenskega prostora uspešen že v peti minuti, drugič z glavo zgolj sedem minut pozneje, tretjič pa po odbitku v začetku drugega polčasa. Zdaj je na večni lestvici najboljših strelcev 1. SNL na drugem mestu že povsem blizu vodilnemu Štefanu Škaperju, ki je zabil veličastnih 130 golov. Tavares ima zgolj še dva manj.