Stara dama na kolenih v Izraelu, Šešku točka v Zagrebu

Juventus brez moči pri Maccabiju. Miroljuben remi v Parizu. Benjamin Šeško nevaren na Maksimiru. Real se je rešil proti Šahtarju, Chelsea močnejši od Milana.
Fotografija: Benjamin Šeško je bil nevaren za Dinamo do 86. minute. FOTO: Denis Lovrović/AFP
Benjamin Šeško je bil nevaren za Dinamo do 86. minute. FOTO: Denis Lovrović/AFP

Uvod v četrto kolo Uefine lige prvakov je poglobil težave italijanskega velikana Juventusa, ki mu vse bolj grozi, da bo ostal brez izločilnih bojev. V Izraelu je že ob polčasu zaostajal z 0:2 proti Maccabiju iz Haife, potem ko je dvakrat v polno zadel Omer Atzili.

V drugem delu ni bio zadetkov. To je bila prva zmaga Maccabija v ligi prvakov po letu 2002, ko je s 3:0 potopil Manchester United z legendarnim trenerjem, sirom Alexom Fergusonom. Stara dama iz Torina je izgubila tretjo tekmo zapored in bo kožo reševala proti Paris Saint-Germainu in Benfici.

Omer Atzili je v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Juventusa. FOTO: Ronaldo Schemidt/AFP

Haaland počival

Napeto je bilo tudi na Danskem, kjer se je angleški prvak Manchester City hitro znašel v škripcih pri FC Københavnu. VAR je razveljavil gol Rodrija (11.), potem je Riyad Mahrez zastreljal 11-metrovko (25.), gostje pa so za nameček ostali brez izključenega Sergia Gomeza (30.).

Trener Pep Guardiola je na klopi pustil Erlinga Haalanda, izguba dveh točk po tekmi brez golov pa mu ne bo naredila sivih las pred nedeljskim derbijem premier league v Liverpoolu. City si je namreč že zagotovil napredovanje v osmino finala. Tako kot tudi Real Madrid, ki se je z golom Antonia Rüdigerja rešil v 95. minuti pri Šahtarju.

Kylian Mbappe je bil strelec Parižanov. FOTO: Franck Fife/AFP

V Zagrebu je Salzburg iztržil remi z 1:1, mladi slovenski zvezdnik Benjamin Šeško je igral do 86. minute in bil nevaren, vendar se mu ni uspelo vpisati med strelce.