Zürich devetič švicarski pokalni prvak

Nogometaši Züricha so v finalu švicarskega pokala z 1:0 premagali Lugano in si priborili nastop v evropski ligi.

30. maj 2016 10.15
M. Ž.
M. Ž.

Zürich - Nogometaši Züricha so v finalu švicarskega pokala s tesnim izidom 1:0 premagali Lugano in osvojili svoj deveti naslov v tem tekmovanju.

Tekmo je v prid Züricha odločil Senegalec Sangone Sarr, ki je v 41. minuti izkoristil napako vratarja Mirka Salvija in žogo iz bližine potisnil v mrežo (v spodnjem videu). Lugano je imel devet minut pred tem na voljo enajstmetrovko, ki pa jo je zapravil Mattia Bottani.

Zürich je s to zmago poskrbel za nekoliko boljši konec sicer slabe sezone, v kateri je v državnem prvenstvu zasedel deseto mesto in izpadel iz elitne druščine, zdaj pa si je s pokalnim naslovom priboril nastop v evropski ligi.

V švicarskem pokalu je najuspešnejša ekipa Grasshopper z 19 naslovi, sledila Sion (13) in Basel (11), Zürich pa je četrti (9).