Anja Klinar presenetljivo v polfinalu

Klinarjeva je z današnjo uvrstitvijo Sloveniji zagotovila prvi plavalski polfinale v Riu.

09. avgust 2016 20.48
A. V., STA
A. V., STA

Rio de Janeiro - Slovenska plavalka Anja Klinar bo plavala v polfinalu 200 metrov delfin na poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. S časom 2:08,43 se je v predtekmovanju uvrstila na 14. mesto, najboljša je bila Španka Mireia Belmonte Garcia (2:06,64).

"Na 400 sem bila razočarala in sem se poskušala dobro pripraviti na 200 delfin. Nisem računala, da bi lahko dobro plavala, namučila sem se, a dokazala, da le nisem tako slabo pripravljena. Morda pa je pomagalo, da sem bolj sproščeno prišla na štart," je povedala Klinarjeva za nacionalno televizijo. V polfinalu bo plavala zjutraj ob 4.03.

Klinarjeva je z današnjo uvrstitvijo Sloveniji zagotovila prvi plavalski polfinale v Riu. Izkušena 28-letna Radovljičanka je plavala že v nedeljo, ko je na 400 metrov prosto, sicer svoji paradni disciplini, osvojila 18. mesto. Zaradi priprav na ta nastop je tudi odpovedala sodelovanje v 400 m mešano. Klinarjeva ima prijavljena še nastopa v štafeti 4 x 200 m prosto ter na 800 m prosto.

Tavčar se poslavlja od Ria

Slovenski državni rekorder v plavanju na 100 metrov prosto Anže Tavčar je z današnjim 36. mestom v predtekmovanju v tej disciplini zaključil svoje prve olimpijske igre. Enaindvajsetletni študent univerze Indiana je razdaljo preplaval v času 49,38 sekunde, s tem pa za svojim in državnim rekordom zaostal za pol sekunde.

Tavčar je za prvim v predtekmovanju, 18-letnim Avstralcem Kylom Chalmersom (47,90), zaostal skoraj sekundo in pol.

Tavčar je bil v vodi že v nedeljo, ko je na 200 m prosto z dosežkom 1:49,96, desetinko sekunde slabše od svojega osebnega rekorda, osvojil 39. mesto.

Med slovenskimi plavalci bo danes nastopila še Anja Klinar, in sicer v predtekmovanju 200 m delfin.