V četrtfinalu že ZDA, Kanada, Švedska in Finska

V dodatnih kvalifikacijah si bo morala mesto med najboljšo osmerico izboriti še gostiteljica Rusija.

16. februar 2014 09.07
16. februar 2014 10.38
Sochi Olympics Ice Hockey Men
M. Ž., Š. Ro., Delo.si

Soči - Z derbijem v skupini B med Kanado in Finsko se je končalo predtekmovanje na moškem olimpijskem hokejskem turnirju v Sočiju. Tako Kanada kot Finska sta se že uvrstili v četrtfinale; prva kot zmagovalka skupine, druga kot najboljša drugouvrščena.

Kanada je zmagala po podaljšku z 2:1 (1:0, 0:1, 0:0; 1:0) in si zagotovila prvo mesto v skupini. Dvoboj pravzaprav ni imel nobenega tekmovalnega pomena; že pred tekmo je bilo jasno, da bosta obe ekipi, razen če bi bila razlika zelo visoka, uvrščeni naprej, Rusi pa so imeli le še teoretične možnosti za preboj med štiri.

Kanadčani so povedli z zadetkom Drewa Doughtyja v 14. minuti, izenačil je Tuomo Ruutu v 39. Ker v rednem delu zadetkov ni bilo več, so igrali podaljšek, v katerem pa so do dveh točk prišli Kanadčani z novim zadetkom Doughtyja v 63. minuti.

V kvalifikacijah za še štiri mesta v četrtfinalu pa se bo preostalih osem reprezentanc v Sočiju borilo v torek; pari so Rusija in Norveška, Švica in Latvija, Slovenija in Avstrija ter Češka in Slovaška.

V boju za četrtfinale tudi Avstrijci

Do presenetljive zmage je prišla tudi avstrijska hokejska reprezentanca. Na tekmi tretjega kola skupine B je premagala Norveško s 3:1 in si zagotovila tretje mesto.

Avstrijci so si že po manj kot sedmih minutah igre priborili dva gola prednosti, za kar sta poskrbela Michael Grabner (5. minuta) in Michael Raffl ob številčni premoči (7.). Norvežani so v prvih dvajsetih minutah sprožili več strelov v okvir od svojih nasprotnikov (17:10) in imeli tudi tri »power-playe«, a so na odmor odšli z dvema goloma zaostanka.

V drugi tretjini se je zgodilo ravno nasprotno, saj so imeli pobudo Avstrijci (razmerje strelov 10:8 v njihovo korist), vendar so zadeli le Norvežani, in sicer je bil v 28. minuti uspešen Per-Age Skroder.

Avstrijska reprezentanca je v zadnji tretjini potrdila zmago z drugim golom Michaela Grabnerja, ki je v 59. minuti zadel za končnih 3:1.