1. NLB Leasing liga: Koprčani porazili vodilno Gorenje

Rokometaši Kopra so v tretjem kolu končnice s 33:27 premagali velenjsko Gorenje.

10. april 2013 22.16
Rokomet Cimos Gorenje
M. Ž., Delo.si/STA

Koper - Rokometaši koprskega Cimosa so v 3. krogu končnice 1. NLB Leasing lige premagali velenjsko Gorenje s 33:27 (17:13).

Koprčani so v svoji prvi tekmi zavoljo reprezentančnega premora ukanili vodilne Velenjčane, ki imajo po porazu na Obali le še točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani.

Izbranci domačega trenerja Fredija Radojkoviča so v prvem polčasu osrednje tekme tretjega kroga povsem zasenčili favorizirane goste, pri katerih je curljalo in kapljalo na vse strani. Predvsem nerazpoložen je bil ideolog igre Marko Bezjak, pa tudi drugi nosilci velenjske igre niso bili na svoji ravni.

Gostitelji so si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali pet golov prednosti (17:12), v začetku drugega polčasa pa so jim za ovratnik zadihali tudi Velenjčani in izenačili na 17:17. Po obdobju izenačene igre so v zadnji četrtini tekme znova zagospodarili gostitelji, po njihovem vodstvu s 23:18 pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v dvorani Bonifika.

V domači ekipi je Dean Bombač dosegel osem, Matjaž Brumen pa sedem golov. V velenjski je bil najbolj učinkovit Jure Dolenec s sedmimi zadetki. Velenjska ekipa bo v soboto, 13. aprila, gostila novomeško Krko, koprska pa v nedeljo, 14. aprila, Celje Pivovarno Laško.

Celjani porazili Trebanjce

Celjski rokometaši so danes na svoj račun zanesljivo vpisali novi točki, potem ko so na domačem parketu premagali Trimo Trebnje (38:24).

Domači trener Vladan Matić je najprej na igrišče poslal svoje mlade varovance, najstarejši je bil David Razgor s 23 leti. Ti so si hitro priigrali vodstvo 6:2, po nekoliko bolj enakovredni igri pa so v končnici prvega polčasa znova zaigrali odločno in povedli z 21:13. V drugi polovici tekme se slika ni spremenila, po celjskem vodstvu z 29:17 pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v Zlatorogu.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Blaž Janc z devetimi in Nemanja Zelenović s sedmimi zadetki, v trebanjski pa je Jure Sušin dosegel osem golov. Trebanjska ekipa bo v soboto, 13. aprila, gostila Maribor Branik, celjska pa bo dan kasneje gostovala v Kopru.

Na preostalem dvoboju so Mariborčani premagali Krko (37:26) in vknjižili prvi točki v končnici.V domači ekipi je Nikola Špelić dosegel devet, Miha Zarabec pa šest golov. V gostujoči je Jan Jurečič dosegel šest, Miha Svetelšek in Jernej Papež pa po pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška pa v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 13. aprila