1. NLB Leasing liga: Pivovarji do zmage nad Trimom

V šestem kolu skupine od 1. do 6. mesta so rokometaši Celja v Trebnjem prišli do zmage s 34:27.

25. april 2012 21.34
25. april 2012 21.38
D. O., Delo.si

Trebnje - Celjska zasedba je na svoj račun vpisala novi točki in poklicno oddelala svoje delo pred povratno polfinalno tekmo v pokalu pokalnih zmagovalcev z nemškim Gummersbachom, ki jo bo v soboto, 28. aprila, začela s sedmimi goli prednosti.

Izbranci celjskega stratega Vladana Matića so dolgo časa lomili odpor trdovratnih dolenjskih rokometašev, dokončno pa so ga zlomili v zadnjih petnajstih minutah dvoboja. V 46. minuti so imeli Trebanjci še aktivnih 23:25, nato pa so igralci iz mesta grofov naredili delni izid 6:0 in v 53. minuti prednost povišali na nedosegljivih 31:23, piše STA.

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit David Razgor, ki je dosegel osem golov. Po šest zadetkov sta prispevala Petar Metličić in Luka Žvižej, vratar Gorazd Skok pa je zbral kar 17 obramb. Pri poražencih so Jure Sušin, Miha Zarabec in Marko Radelj dosegli po šest golov, vratar Klemen Ferlin pa je zaustavil 12 strelov.

Zasedba iz Trebnjega se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomerila z velenjskim Gorenjem, celjska pa bo gostila Krško. Obe tekmi bosta v soboto, 5. maja.

Izidi 6. kola 1. NLB Leasing liga (Skupina od 1. do 6. mesta)

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 27:34 (16:15)

Dvorana OŠ, gledalcev 300, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 2, B. Radelj 1 (1), M. Radelj 6 (2), Murčehajić 1 (1), Ratajec, Skol, Sušin 6, Paladin 2, Florjančič 1, Rojc, Zarabec 6, Skube 2, Grandovec.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić, Skok, Potočnik, Mlakar 1, Marguč 1, Žuran 4, Razgor 8, Toskić 3, Poklar 1, Poteko 1, Metličić 6, Zelenović 1, Žabič 1, Mačkovšek 1, Žvižej 6 (3).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 7 (4), Celje Pivovarna Laško 3 (3).

Izključitve: Maribor Branik 6, Celje Pivovarna Laško 10 minut.