1. SRL: Celjani in Velenjčani do zanesljivih zmag

V 7. kolu 1. NLB Leasing lige so bili Celjani boljši od Ormožanov, Velenjčani pa od Trebanjcev.

15. oktober 2014 23.46
mpi rokomet
G. L., Delo.si

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško po domači tekmi z Ormožem pričakovano ostajajo neporaženi v 1. NLB Leasing ligi, čeprav je bila njihova zmaga morda celo težja od pričakovanj. Zmago s trinajstimi goli razlike so si priigrali šele z boljšim drugim polčasom.

Ormož je na začetku tekme celo vodil (4:3), nato pa se pri rezultatu 16:15 za domače približal zgolj na gol zaostanka. Celjani so v drugem polčasu vendarle stopili na plin in si zagotovili novo rutinsko zmago. Pri Celjanih je še enkrat več izstopal Miha Zarabec, ki je dosegel sedem golov, pri Ormožanih pa je z dvanajstimi blestel Bojan Čudič.

V naslednjem kolu čaka Celjane čez deset dni gostovanje v Izoli, Ormožani pa isti dan doma gostijo Sevnico.

Derbi zgornjega dela lestvice Velenjčanom

Rokometaši Gorenja so si zmago proti domačemu Trimu iz Trebnjega priigrali že v prvem polčasu, ko so si hitro ustvarili prednost petih golov (12:7 in 15:10) ter polčas dobili s štirimi zadetki prednosti. Domačini se v nadaljevanju nikakor niso uspeli približati favoriziranim gostom, ki so ves čas držali varno prednost pred nasprotniki in tekmo mirno pripeljali do konca.

Za zmago z rezultatom 30:23 je osem zadetkov prispeval Marko Dujmović, medtem ko so pri domačih po štirikrat zadeli Uroš Udovič, Klemen Sašek in Luka Florjančič.

V naslednjem krogu se bodo Trebanjci 25. oktobra doma pomerili s Krko, Velenjčane pa isti dan čaka domači obračun s Svišem.

Izidi, 7. kolo

Sreda, 15. oktober:

Celje Pivovarna Laško - Jeruzalem Ormož 41:28 (19:17)

Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Lesar (Ljubljana) in Parezanovič (Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Blagotinšek 1, Ivič 2 (1), Žuran 4, Janc 6, Razgor 2, Marguč 3, Malus, Miklavčič 5, Zarabec 7 (3), Kodrin 4, Pešič 2, Kasal 2, Žvižej 3.

Ormož: Bratanovič, Balent, Kolmanič, Bogadi, Radujkovič, Čudič 12 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizold, Kocbek, Kosi, Mesarič 5, Petrovič 1, Rajšp, Kirič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (4), Jeruzalem Ormož 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Rdeč karton: Blagotinšek (46.).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 23:30 (11:15)

Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 250, sodnika: Klančar, Kočevar (oba Ribnica).

Trimo Trebnje: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Radelj 3, Skol 2 (1), Sušin 3, Željko, Baznik, Potočnik 1, Udovič 4 (1), Sašek 4, Ferkulj 1, Grandovec 1, Florjančič 4, Brana, Urbič.

Gorenje Velenje: B. Burić, Božovič, Medved 3, S. Burić 3, Szyba 2, Skube 5 (3), Ferlin, Golčar 1, Šoštarič, Papež 4, Kleč 2, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujković 8, Bečiri.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (2), Gorenje Velenje 3 (3).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Gorenje Velenje 8 minut.