1. SRL: Celjanom točki proti Trimu

Rokometaši Celja so na tekmi 3. kola končnice državnega prvenstva premagali Trimo s 30:25.

26. marec 2014 19.04
26. marec 2014 19.23
*mocnik* telovadnica
M. Ž., Delo.si, STA

Celje - Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je po evropskem uspehu nad Flensburgom v tretjem kolu domače končnice gostil Trimo in ga premagal s 30:25.

Izbranci Branka Tamšeta so tekmo začeli premalo zbrano in odločno, kar so tekmeci znali izkoristiti. Držali so stik s pivovarji in v 12. minuti vodili z 9:7. Nato pa so se Celjani zbrali, nekaj poizkusov Trebanjec je zaustavil Urban Lesjak, z delnim rezultatom 5:0 pa so povedli z 12:9. Gostji so bili 12 minut brez gola, na odmor pa so odšli z zaostankom štirih zadetkov (13:17).

Trebanjci so niso dali, v 40. minuti so z igralcem več znižali na 19:21, bili blizu, a je celjska prednost po nekaj obrambah Matevža Skoka znova narasla na +5. Razlike domačini niso več zapravili in vpisali tretjo zmago v končnici.

V celjskem moštvu je bil prvi strelec Gašper Marguč, ki je zadel desetkrat, na nasprotni strani sta Anže Ratajec in Miha Murčehajič zadela po šestkrat.

Celjane naslednja tekma čaka v nedeljo, 13. aprila, ko bodo gostovali pri Maribor Braniku, še prej pa jih čaka povratna tekma s Flensburgom, ki bo v soboto. Trebanjci bodo dva dni prej gostili Ribnico Riko hiše.