1. SRL: Gorenje ponovno na vrhu po zmagi v Ribnici

Velenjsko Gorenje je v 7. kolu končnice premagalo Ribnico s 35:27, mariborski Branik pa Trimo s 25:26.

04. maj 2014 21.16
04. maj 2014 22.04
Rokomet

Ribnica - Slovenski prvak Gorenje je v sedmem kolu končnice zanesljivo premagal Ribnico s 35:27 in se vrnil na prvo mesto, ki ga je od petka držalo Celje.

Velenjčani so hitro razrešili vprašanje zmagovalca, saj so si že v prvih tridesetih minutah izborili sedem golov prednosti, nato pa so v drugem polčasu le nadzorovali potek tekme in vknjižili peto zmago v končnici.

Pri Gorenju je bil prvi strelec Niko Medved (9), pri Ribnici pa Jan Grebenc (9).

Velenjska ekipa se bo prihodnjo soboto v domači dvorani pomerila s tretjeuvrščenim Mariborom, Ribničani pa bodo gostovali v Sevnici.

Branik prek Trima do novih točk

Na drugi nedeljski tekmi je mariborski Branik pred domačimi gledalci premagal Trimo Trebnje s 35:26 in dosegel tretjo zmago v končnici.

Tekma se za domače ni začela dobro, saj se je že v prvih minutah poškodoval organizator igre Miha Zarabec, vendar so Mariborčani tudi ob njegovi odsotnosti povedli z 8:5 in ob polčasu vodili s 15:13.

V drugi del igre so bolje krenili gostje in se po šestih minutah približali le na gol (15:16), nato pa so v ospredje stopili Mariborčani ter med 36. in 41. minuto dosegli šest golov za vodstvo 22:16, s čimer so zlomili odpor gostujočega moštva.

Pri domačih je bil najboljši strelec Grega Jamnik s sedmimi goli, pri Trimu pa Anže Ratajec z 12 goli (sedem s sedemmetrovkami).