1. SRL: Ivezič na mariborski klopi debitiral z domačo zmago

Mariborski Branik je v šestem kolu domačega prvenstva pod vodstvom Slavka Iveziča premagal Izolo s 25:24.

09. oktober 2015 21.35
09. oktober 2015 21.47
regent/rokomet

Maribor - Novi trener mariborskega Branika Slavko Ivezič je uspešno začel kariero v štajerskem klubu, saj so njegovi igralci v šestem kolu državnega prvenstva tesno premagali Izolo s 25:24.

Uvodne minute tekme so pripadle Izolčanom, ki so z goli Jakoba Vukovića in Elvina Čosića v 12. minuti Mariborčanom pobegnili za štiri gole (8:4). Domačo ekipo sta dve minuti pozneje v igro vrnila Tine Poklar in Darko Cingesar, ki je v polno zadel dvakrat, saj so gostje vodili le še z golom prednosti (7:8), toda z goloma Andraža Velkavrha in Elvina Čosića so varovanci Boruta Hrena spet nekoliko lažje zadihali, saj so domačinom pobegnili za tri gole, takšna pa je bila po dveh golih Kristjana Juriča tudi njihova prednost tik pred iztekom prvega polčasa. Po tridesetih minutah je bil izid 14:12 za Izolo.

Tudi v drugem polčasu so bili večinoma v vodstvu gostje, vendar so jih domačini v 49. minuti, ko je Aleksander Špende z dvema zaporednima zadetkoma najprej izenačil ter nato povedel branikovce v vodstvo z 21:20. Ante Kaleb je v 53. minuti povišal na 23:21, a so se Izolčani še enkrat vrnili v igro ter z golom Juriča v 56. minuti izenačili na 23:23. V napeti končnici je najprej Grega Jamnik dobro minuto pred koncem zadel za 25:24, Mile Mijušković, ki je v drugem polčasu zbral 10 obramb, pa je ubranil strel gostov. Vijoličasti rokometaši v zadnji minuti niso izkoristili napada za povišanje vodstva, a je nekaj sekund pred koncem Mijušković ubranil strel Juriča in točki sta tako ostali v Mariboru.

Pri Mariborčanih sta bila najboljša strelca Ante Kaleb in Matic Verdinek s petimi goli, pri Izoli pa Jakob Vuković s šestimi goli.

Branik bo v naslednjem kolu gostoval v Dobovi (17. oktober), Izola pa bo gostila Celje Pivovarno Laško (14. oktober).