1. SRL: Koprčani ohranili popoln izkupiček

Koprski rokometaši so v tretjem kolu državnega prvenstva premagali Loko s 25:19 in ostajajo neporaženi.

20. september 2015 00.15
*mocnik* telovadnica

Koper - Rokometaši Kopra so v tretjem kolu državnega prvenstva na domačem igrišču premagali Urbanscape Loko s 25:19 in ohranili popoln izkupiček.

Koprčani so si povsem zasluženo priigrali tretji par točk, saj na dvoboju niso zaostajali niti enkrat. Hitro so prevzeli pobudo in v šestnajsti minuti povedli za tri gole (6:3), polčas pa končali z vodstvom za pet golov (11:6).

Domačini so tudi drugi polčas začeli v podobnem ritmu in v 37. minuti vodili s 15:9, nato pa so gostje dosegli tri zaporedne gole in poskrbeli za več napetosti. A to ni zmedlo Koprčanov, ki so brez težav nadzorovali potek tekme in deset minut pred koncem znova pobegnili na +5 (20:15) in odločili zmagovalca.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Grega Krečič in Adam Bratkovič s po šestimi goli, pri gostih pa Alen Šibanc in Aleks Kavčič s po štirimi goli.

Na preostalih današnjih tekmah so Ormožani pred domačimi gledalci premagali Trebanjce z 32:29, Sevnica pa je porazila Dobovo s 26:24.