1. SRL: Koprčani proti Gorenju zapravili sedem golov prednosti

Velenjski rokometaši so v 6. kolu NLB Leasing lige po preobratu premagali Koper s 30:29, Celjani gladko porazili Ribnico.

14. maj 2016 21.38
14. maj 2016 21.56
M. Ž.
M. Ž.

Koper - Rokometaši Gorenja so v šestem kolu končnice po dramatičnem preobratu premagali Koprčane s 30:29 in ostajajo na prvem mestu.

Velenjčani so dobro začeli tekmo in si v šestih minutah priborili tri gole prednosti (4:1), nato pa so na igrišču zagospodarili Koprčani in dosegli šest zaporednih golov, ob glavnem odmoru pa so vodili s 17:12.

Koper je v drugem polčasu še povečal prednost in imel po 36 minutah kar sedem golov zaloge (21:14), vendar pa je to v nadaljevanju zapravil. Velenjčani so vztrajno zmanjševali zaostanek in v 51. minuti izenačili na 25:25. V napeti končnici je Gorenje povedlo z 28:27 in imelo v zadnjih sekundah prednost 30:29. Pri Kopru je v zadnjem napadu zadel Tilen Sokolič, a so sodniki njegov gol razveljavili in Velenjčani so osvojili obe točki.

Pri Gorenju je bil prvi strelec Mario Šoštarič s sedmimi goli, pri Kopru pa Žiga Smolnik s šestimi goli.

»Ta tekma je bila za nas, predvsem s psihološkega vidika, izredno težka. Po dramatični tekmi v domači dvorani proti Celju se je težko zbrati, a ne glede na to moram fantom čestitati. Ponovno so se dvignili in odigrali tako, kot je treba. Ravno končnica prve lige je sestavljena iz takšnih dramatičnih tekem. Tisti, ki to bolje zvozi, je na koncu uspešnejši in mu je lažje. Takšne tekme so težka preizkušnja za vsako ekipo. V drugem polčasu smo pokazali pravi obraz in se izvlekli. Obenem pa nam je to poduk za naprej,« je po zmagi povedal trener Gorenja Marko Šibila.

Celjani gladko prek Ribnice

Celjani danes niso imeli težkega dela in so Ribnico porazili s 35:25.

Ribničani so se favoriziranim domačinom upirali le v uvodnih desetih minutah in vodili s 6:4, nato pa so Celjani rezultat hitro obrnili v svojo korist in polčas dobili s 16:12. Gostitelji so v drugem delu nadzorovali potek tekme in po 47 minutah vodili za osem (28:20), Ribnica pa se ni več vrnila v tekmo.

Pri Celju je bil prvi strelec Žiga Mlakar z devetimi goli, pri Ribnici pa Janez Skušek s petimi goli.