1. SRL: Mariborčani s težavami prek Trima

Mariborski Branik je v 11. kolu državnega prvenstva porazil Trimo s 30:29.

23. november 2014 21.37

Maribor - Rokometaši mariborskega Branika so v izenačenem dvoboju 11. kola državnega prvenstva premagali Trimo Trebnje s 30:29.

Trebanjci so imeli v prvem polčasu več od igre in so v 16. minuti povedli s tremi goli razlike (6:9). Mariborčani so se jim v zaključku približali na gol (11:12), vendar pa so gostje na glavni odmor odšli z zalogo dveh golov (13:15).

Mariborčani so imeli tudi na začetku drugega polčasa kar nekaj težav z nasprotniki in so prvič izenačili v 42. minuti (20:20), nato pa je sledil nov niz Trima, ki je v 49. minuti ponovno vodil za tri (21:24).

V zaključku dvoboja so domačini poskrbeli za preobrat. Najprej so po le dveh minutah igre izničili zaostanek treh golov in poravnali izid (25:25), v izenačeni končnici (27:27, 29:29) pa jim je zmago priboril Žiga Mlakar.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Ante Kaleb in Nikola Špelić s po šestimi goli, pri gostih pa Rok Skol in Gregor Potočnik s po sedmimi goli.

Mariborčani bodo v naslednjem kolu gostovali v Novem mestu, Trimo pa bo gostila Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta 29. novembra.