1. SRL: Mariborčani slavili četrtič zapored

Rokometaši Maribora so v četrtem kolu državnega prvenstva porazili Izolane (26:23).

29. september 2013 00.59
M. Ž., Delo.si/STA

Ljubljana - V senci tekme lige prvakov med Celjem in St. Peterburgom so v slovenskem prvenstvu potekale štiri tekme 4. kola.

Rokometaši Maribora so v gosteh premagali Izolane s 26:23 in imajo tudi po štirih tekmah stoodstotni izkupiček. Igralci iz štajerske prestolnice so silovito začeli in povedli s 5:0, v nadaljevanju pa so se prebudili tudi domači rokometaši in po spektakularni igri izenačili na 5:5. Do konca prvega polčasa se je tehtnica nagibala na eno ali drugo stran.

Tako je bilo vse do 44. minute (19:19), nato pa so izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile z delnim izidom 4:0 povišali na 23:19. Gostitelji se niso predali, v 57. minuti so z zadetkom Ivana Markovića znižali na 23:24, končnica pa je pripadla gostom, ki so nato slavili s 26:23. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Elvin Čosić, v gostujoči pa Miha Zarabec. Oba sta dosegla po sedem golov.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu v petek, 4. oktobra, gostila Krško, izolska pa bo dan kasneje gostovala v Novem mestu.

Visoka zmaga Krke

Novomeška Krka je v četrtem kolu gostovala pri Sevnici in jo premagala s trinajstimi goli razlike (33:20). Varovanci trenerja Slavka Iveziča so od prve minute tekme krenili napadalno, si prvo večjo prednost priigrali pri izidu 4:8, nato pa ob polčasu vodili že za pet golov.

Razlika je tudi v drugem delu tekme rasla iz minute v minuto in čeprav gostje s črte sedmih metrov niso bili najbolj natančnih, v šestih poskusih so zadeli le dvakrat, so nekaj minut pred koncem vodili že plus 10 (19:29). Srečanje je bilo tako odločeno že veliko pred koncem. Pri domačih je bil z osmimi goli najboljši Alen Dražetič, v ekipi Krke jih je Aleksander Špende prispeval devet, Matjaž Borovnik pa sedem zadetkov.

Sevniška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ljubljani, novomeška pa bo gostila Istrabenz Pline Izolo. Obe tekmi bosta v soboto, 5. oktobra.

Prvi točki za Sviš in Krško

Rokometaši iz Krškega in Ivančne Gorice so se na današnji tekmi razšli z neodločenim izidom 26:26, s čimer sta obe ekipi osvojili svojo prvo točko v prvenstvu.

V prvem polčasu so imeli nekaj več pobude domači, ki pa si niso priigrali večje prednosti. Vodili so s 6:4 in 11:8, tik pred koncem polčasa so povedli s 13:10.

V drugem delu so bili nevarnejši gostje, ki so najprej izid izenačili, nato pa počasi višali prednost. Vodili so že z 21:16, a so se domači vrnili v igro. Ekipi sta bili poravnani na 23:23. V zadnjih minutah tekme so v vodstvo spet prešli gostje, a so bili premalo zbrani za končno zmago.

Z osmimi goli je bil pri Krškem najboljši Tomaž Miklavčič, pri Ivančni Gorici pa Elvir Kalabič.

Krško bo v naslednjem krogu v petek, 4. oktobra, gostoval v Mariboru, Sviš Ivančna Gorica pa bo dan kasneje gostila Ribnico Riko hiše.