1. SRL: Velenjčani prepričljivi v Sevnici

Rokometaši Gorenja so v 13. kolu državnega prvenstva visoko premagali Sevnico s 33:22.

07. december 2014 00.21

Sevnica - Rokometaši Gorenja so v 13. kolu domačega prvenstva gostovali v Sevnici in po pričakovanjih slavili s 33:22.

Velenjčani so na gostovanju igrali brez Mitje Nosana, Jerneja Papeža in Benjamina Burića, kar pa se na igrišču ni kaj prida poznalo. Gorenje je namreč hitro prevzelo pobudo in po 15. minutah vodilo z 8:4, ob glavnem odmoru pa je bilo 16:10.

Drugi polčas ni prinesel spremembe moči. Gorenje je brez težav nadzorovalo potek tekme, tako da je trener Ivan Vajdl lahko ponudil priložnost tudi nekaterim mlajšim igralcem. Med drugimi sta igrala Rok Zaponšek in Aleksander Špende, ki se sicer nista vpisala med strelce, vendar pa sta svoji ekipi pomagala do 12. prvenstvene zmage.

Pri Gorenju je bil prvi strelec Mario Šoštarič s šestimi goli, pri Sevnici pa Lucijan Fižuleto in Luka Pernovšek s po štirimi goli.

Velenjčane v naslednjem kolu čaka domača tekme proti Slovenj Gradcu, Sevnica pa bo gostovala v Mariboru.