1. SRL: vodilna trojka do prepričljivih zmag

17. kolo državnega prvenstva ni prineslo sprememb na vrhu, saj so rokometaši Gorenja, Celja in Maribora vknjižili zmage.

18. december 2013 19.13
M. Ž., Delo.si/STA

Velenje -  Rokometaši velenjskega Gorenja so v 17. kolu državnega premagali Sevnico s 36:22 in zadržali tri točke prednosti pred Celjem.

Po dokaj izenačenem uvodu tekme so se Velenjčani prvič resno odlepili pri izidu 8:4, zatem pa prednost še oplemenitili. Do konca polčasa so pobegnili že na plus sedem (19:12), tako da je bil zmagovalec že takrat praktično odločen.

Domači rokometaši pa niso popuščali niti v drugem polčasu, sprva so se gosti še približali na 21:17, po izidu 25:20 pa naredili delni izid 7:0, ušli na 32:21, najvišjo prednost pa imeli prav ob koncu tekme.

Pri Velenjčanih sta po šest golov zabila Mario Šoštarič in Marko Dujmović, pri gostih pa jih je šest dosegel Alen Dražetič.

Gorenje bo zadnjo tekmo leta igralo v soboto, ko bo gostovalo v Izoli, Sevnica pa bo isti dan gostila Celjane.

Celjani visoko premagali Ormož

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je na svoji zadnji domači prvenstveni tekmi tega leta premagal Jeruzalem Ormož s 43:22.

Gostitelji so hitro razrešili vprašanje zmagovalca, saj so hitro priigrali štiri gole prednosti (5:1), po dvominutni kazni gostujočega igralca Danijela Mesariča pa so Ormožani zaostajali že za osem golov (6:14).

Celjani so polčas dobili z izidom 20:12, drugi del igre pa so začeli z delnim izidom 4:1 in prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (24:13). Ormožani so navkljub visoki prednosti vztrajali pri borbeni igri in se v 38. minuti približali »le« na osem golov (17:25), a so si domačini z delnim izidom 6:1 priborili trinajst golov naskoka (31:18) in razblinili še zadnje upe gostujočega moštva.

Pri domačih je bil najboljši strelec Vid Poteko s sedmimi goli, pri gostih pa Šišmanovič, Gregorc in Peček s po štirimi goli.

Rokometaši Celja bodo na svoji zadnji tekmi leta v soboto gostovali v Sevnici, Ormožani pa bodo na isti dan igrali proti Trimu.

Mariborčani porazili Sviš

Tretjeuvrščeni Mariborčani so z desetimi točkami razlike premagali Sviš (31:21) in so še naprej tik za drugouvrščenimi Celjani.

Gostitelji so tekmo začeli silovito, povedli s 6:0 in takoj dali vedeti, da bosta točki tokrat zanesljivo ostali na Štajerskem. Mariborčani so nato zlahka goste držali na varni razdalji, prednost še povečali, pobegnili tudi že za deset zadetkov, na glavni odmor pa nesli devet golov naskoka. V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila, največja prednost pa je znašala 12 golov (28:16).

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Tine Poklar s šestimi goli, pri gostih pa jih je prav tako šest zabil Matevž Potokar, od tega kar pet s sedmih metrov.

Mariborčani bodo zadnjo letošnjo tekmo igrali v soboto, ko bodo gostovali v Ribnici, Sviš pa bo gostil Krko.