1. SRL: zmagi Ribnice in Izole

Ribnica in Izola sta v šestem kolu vknjižili novi točki, Krško in Krka sta se razšla brez zmagovalca.

12. oktober 2013 23.25
*mocnik* telovadnica

Ljubljana - V državnem prvenstvu so bile danes na sporedu tri tekme šeste kola, na katerih je Ribnica premagala Trimo, Izola pa Slovan, medtem ko sta se Krško in Krka razšla z neodločenim izidom.

Ribničani so na domačem igrišču gostili trebanjski Trimo in ga premagali z 29:26. Gostitelji so bili vseskozi v ospredju, v 54. minuti vodili le za gol (26:25), nato pa so tekmo varno pripeljali h koncu. V zmagoviti ekipi je Nosan dosegel osem golov, v poraženi pa so odstopali trije igralci. Anže Ratajec in Jaka Ferkulj sta dosegla po osem zadetkov, vratar Klemen Ferlin pa je zbral 17 obramb.

Ribniška ekipa bo v naslednjem krogu v sredo, 16. oktobra, gostovala pri mariborskemu Braniku, trebanjska pa v nedeljo, 20. oktobra, gostila ormoški Jeruzalem.

Krško in Krka brez zmagovalca

Rokometaši Krškega in Krke so se na tekmi šestega kola razšli brez zmagovalca (25:25). Po prvem polčasu je vse kazalo na zmago Novomeščanov, ki so vodili za tri gole (15:12), nato pa so pobudo prevzeli gostje in si v 46. minuti priigrali štiri gole prednosti (22:19). Končni izid tekme je postavil gostujoči rokometaš Matjaž Borovnik in poskrbel za delitev točk.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Franci Čanžar z devetimi goli, v gostujoči pa sta Miha Svetelšek in Borovnik dosegla po šest zadetkov.

Ekipa iz Krškega bo v naslednjem krogu v petek, 18. oktobra, gostovala pri ljubljanskem Slovanu, Krka pa bo dan pozneje gostila Sviš Ivančno Gorico.

Izolani premagali Slovan

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 6. kolu premagali Slovan s 26:25 (13:14). Začetek tekme je pripadel gostom, ki so povedli s 7:5. V 14. minuti je Jure Dobelšek ušel v protinapad, s prekrškom ga je ustavil Elvin Čosić. Po reakciji Dobelška sta na koncu oba rokometaša dobila rdeča kartona. Do konca prvega dela je bil izid dvakrat izenačen, na odmor so z golom prednosti odšli Ljubljančani.

V nadaljevanju je bil izid še vedno dolgo časa izenačen, potem so do prve prednosti prišli domači (20:19), malo zatem prvič še za dva zadetka (22:20). Razigral se je domači vratar Dragan Kevič in Izolani so v zadnji minuti vodili s 26:25, Matevž Čemas pa je imel priložnost za izenačenje, a je bil ob njegovem strelu vratar domačih spet na mestu. Najboljša strelca pri domačih sta bila Žiga Smolnik z osmimi in Amel Redžić s šestimi zadetki, pri Slovanu pa je Domen Pogačnik dosegel devet golov.

Ljubljanska ekipa bo v naslednjem krogu v petek, 18. oktobra, gostila Krško, izolska pa bo v nedeljo, 20. oktobra, gostovala pri velenjskem Gorenju.