Barceloni deveta lovorika lige prvakov

Rokometaši Barcelone so v finalu zaključnega turnirja lige prvakov premagali Veszprem z 28:23.

31. maj 2015 19.10
31. maj 2015 19.41
HANDBALL-C1-FINAL-BARCELONA-VESZPREM

Köln - Rokometaši Barcelone so bili v današnjem finalu zaključnega turnirja lige prvakov z 28:23 boljši od Veszprema in osvojili svoj deveti evropski naslov.

Katalonci so na tekmi zaostajali le v prvih petih minutah (0:1, 1:2), nato pa do sedme že prešli v vodstvo z dvema goloma razlike (4:2). Madžarski predstavnik je bil v nadaljevanju polčasa vseskozi za Barcelono, za priključek pa je skrbel Laszlo Nagy, ki je dosegel štiri izmed prvih devetih golov svojega moštva (9:10). A tudi nekdanji član Barcelone ni bil dovolj, da bi si Veszprem ob koncu polčasa priboril ugodno izhodišče, Katalonci so na odmor odšli s prednostjo 14:10.

Barcelona je drugi polčas začela odločno in v 37. minuti povedla za šest golov (18:13), nato pa se ji je ustavilo in pri izidu 19:14 več kot sedem minut ni dosegla gola. Madžari so to izkoristili in se 12 minut pred koncem približali na dva gola (17:19), a je Barcelona pravočasno strnila vrste in si do 51. minute ponovno priborila vidnejšo prednost (23:18), ki ji je zadostovala za končno zmago.

Pri Barceloni sta bila najboljša strelca Gudjon Valur Sigurdsson in Nikola Karabatić s po šestimi goli, vratar Danijel Šarić je ustavil 11 strelov.

Pri Veszpremu je bil najbolj razpoložen Laszlo Nagy z osmimi goli, Gašper Marguč je prispeval dva gola.

Kielce tretje

Na tekmi za tretje mesto so Vive Tauron Kielce premagale Kiel z 28:26. Poljaki so se do tretjega mesta prebili brez pomoči slovenskega rokometaša Uroša Zormana, ki ni bil v kadru.

Pri Poljakih je bil najboljši strelec Karol Bielecki z devetimi goli, pri Nemcih pa Marko Vujin s petimi goli.