Celjani pred bitko z Vardarjem do izdatne zmage

Slovenski rokometni prvak je bil v petem dvoboju lige SEHA na gostovanju s 37:26 boljši od Dinama iz Pančeva.

18. oktober 2017 09.22

Pančevo - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v petem dvoboju regionalne lige SEHA dokopali do tretje zmage, na gostovanju v Pančevem so bili pričakovano zelo prepričljivo, s kar 37:26 (20:11), boljši od novinca v tem tekmovanju Dinama, ki z zgolj eno zmago ob petih porazih ostaja priklenjen na dno ligaške razpredelnice. Nov, precej zahtevnejši izziv čaka varovance trenerja Branka Tamšeta že v soboto, ko bo v Zlatorogu gostoval vodilni in še neporaženi skopski Vardar, branilec lovorike in zadnji zmagovalec lige prvakov.

Že po polovici prvega polčasa so bili pivovarji udobne štiri zadetke spredaj (7:3), prednost pa do odhoda na glavni odmor oplemenitili že do +9 (20:11). V 40. minuti se je razlika resda spet stopila na štiri gole, kar pa je goste spodbudilo, da so ponovno pohodili stopalko za plin in neulovljivo pobegnili, največji razkorak pa si ustvarili v končnici (+13). V zmagovalni vrsti je bil najučinkovitejši Jan Jurečič, ki je devetkrat sprožil in sedemkrat zadel, po pet golov so dodali Branko Vujović, Luka Mitrović in standardni Žiga Mlakar. Čuvaja mreže Urban Lesjak in Aljaž Panjtar sta zbrala po deset obramb.