Dober odpor Krimovk ni zadostoval za kakšno točko

Rokometašice Krima Mercatorja so na gostovanju pri Larviku izgubile z 28:32, a z igro niso razočarale.

07. november 2015 14.10
07. november 2015 19.10
Rokomet Krim - Thuringer 31.januarja 2015
G. L., Delo.si

Larvik - Rokometašice Krima Mercatorja so v četrtem kolu lige prvakinj vpisale pričakovan poraz na gostovanju pri aktualnih evropskih podprvakinjah, rokometašicah Larvika, ki so bile boljše z 32:28. Ljubljančanke so se tekmicam upirale precej bolje kot na domačem obračunu, ko so klonile s kar 21:37, in tokrat precej dražje prodale svojo kožo.

Izmed varovank Marte Bon je bila danes najbolj razpoložena Elizabeth Omoregie, ki je zabila kar devet zadetkov. Pri polnjenju mreže Norvežank ji je s sedmimi goli še najbolj zavzeto pomagala Tamara Mavsar. Ob tem ne gre pozabiti, da so gostje tokrat nastopile precej oslabljene: poleg Vesne Milanović-Litre in Lare Hrnčič nista v Skandinavijo dopotovali niti Mirela Bajramoska in Aneja Beganović.

Uvodni napadi so sicer dali slutiti, da bi tekma lahko šla v podobno smer kot tista v Ljubljani, ko so Norvežanke povsem povozile slovenske prvakinje. Larvik je povedel s 5:3, nakar so Krimovke vendarle zagrizle in po delnem izidu 3:0 prišle do vodstva s 6:5. Zelo dobro tekmo ima danes za seboj zlasti Omoregieva, ki je bila najzaslužnejša, da so bile gostje v prednosti velik del prvega polčasa.

Po njenem zadetku je na semaforju kazalo 7:5, kasneje 11:9, po golu Tamare Mavsar pa celo 13:9 za Ljubljančanke. Omoregieva je zadela še za prednost s 14:11, potem pa so presenečene domačinke vendarle začele loviti stik z razigranimi Krimovkami in jih ulovile pri 15:15. Rokometašice Larvika so na odmor nazadnje odšle z dvema goloma prednosti (17:15).

Norvežanke so tudi v drugem polčasu le počasi lomile borbene gostje, ki so najbolj črne trenutke na današnji tekmi preživele med 37. in 44. minuto tekme. V tem obdobju niso dosegle niti enega zadetka in se po štirih zaporednih golih nasprotnic znašle v zaostanku z 20:24. Slabo serijo je prekinila Nina Zulić, njen zadetek pa je očitno spet vlil nekaj moči gostujočim rokometašicam. Te so se tekmicam približale na 24:26, a so domačinke vnovič odgovorile in pobegnile na štiri zadetke prednosti. S takšno razliko se je tekma tudi končala.

Krimovke naslednja evropska tekma čaka prihodnjo soboto, ko bodo gostovale pri romunski Baii Mare.