EP v rokometu: branilci naslova za uvod porazili Makedonijo

Rokometaši Danske so na svoji prvi tekmi premagali Makedonijo z 29:21, svetovni prvaki Španci so premagali Madžare.

12. januar 2014 19.49
12. januar 2014 20.10
HANDBALL-EURO-2014-MEN-ESP-HUN

Herning - Na Danskem se je danes začelo evropsko prvenstvo za moške, ki ga je domača branilka naslova začela z zmago nad Makedonijo (29:21).

Gostitelji so suvereno začeli tekmo in v osmi minuti vodili s 5:0, v šestnajsti minuti pa so imeli že sedem golov prednosti (9:2). Makedonci so se nato v zaključku polčasa približali na tri (8:11), končni izid prvega dela pa je postavil Danec Casper Mortensen (12:8).

Domača reprezentanca je v drugem polčasu nadzorovala potek igre in v 45. minuti vodila s sedmimi goli razlike (19:12), prednost pa je brez večjih težav ohranila vse do konca. Pri Danski je bil prvi strelec Casper Mortensen s petimi goli, pri Makedoniji pa Kiril Lazarov s sedmimi goli.

Na preostali tekmi skupine A je Avstrija prepričljivo porazila Češko s 30:20, potem ko si je že v prvem polčasu priborila pet golov prednosti (14:9). V avstrijski reprezentanci je bil najboljši Robert Weber s sedmimi goli, pri Češki pa Filip Jicha s šestimi goli.

Dober začetek svetovnih prvakov

Svetovni prvaki Španci so tekmovanje začeli z zmago, potem ko so bili v Aalborgu s 34:27 boljši od Madžarske. Pri zmagovalcih sta največ golov prispevala Victor Tomas in Albert Rocas (oba po 5), pri Madžarih pa Gergő Ivancsik s šestimi goli.

Na ostali tekmi skupine B so Islandci premagali Norvežane s petimi goli razlike (31:26). Pri Islandcih je bil najučinkovitejši Gudjon Valun Sigurdsson z devetimi goli, pri Norvežanih pa Kristian Kjelling s sedmimi.