Krimovke še drugič izgubile proti Francozinjam

Rokometašice Krim Mercatorja so v 11. kolu lige prvakinj v Ljubljani klonile proti Metzu z 22:26.
Fotografija: Krimovke so doživele šesti poraz v tekmovanju. FOTO: Blaž Samec/Delo.
Krimovke so doživele šesti poraz v tekmovanju. FOTO: Blaž Samec/Delo.

Slovenski prvak Krim Mercator je v 11. kolu lige prvakinj v Ljubljani izgubil s francoskim Metzem z 22:26.

Ljubljančanke po današnjem porazu proti Metzu zasedajo nehvaležno sedmo mesto, ki ne omogoča nadaljevanja tekmovanja med evropsko klubsko elito.

Varovanke Uroša Bregarja so še drugič v sezoni morale priznati premoč favoriziranim Francozinjam, na nesrečo krimovk pa je v tem krogu še danski Esbjerg v gosteh ugnal moštvo madžarskega Ferencvarosa in skočil na šesto mesto.

Krimovke so sicer dobro začele in po zadetku Matee Pletikosić povedle s 3:1. Podobno kot na prvi tekmi v Franciji, pa so igralke Metza dvignile ritem v nadaljevanju polčasa in hitro prišle do vodstva po zadetku Meline Nocandy za 5:4.

Prednost gostij je nato narasla na štiri gole, domačinke pa so imele priložnost, da bi po sedemmetrovki znižale na minus tri, a so tudi tretjo najstrožjo kazen v prvih 30 minutah zapravile.

Prve minute drugega dela so pripadle Francozinjam, ki so z delnim izidom 3:0 pobegnile na plus sedem. Šele po šestih minutah in pol so krimovke prišle do prvega gola in znižanja na 11:17.

Rokometašice Metza so po zadetku Astrid N'Gouan povedle za osem golov (20:12), nato pa so domače zaigrale bolje. Štiri minute pred koncem so po zadetku Oceane Sercien Ugulin prišle na tri gole zaostanka, a bližje kljub neprepričljivi igri Francozinj niso mogle. Razlika je na koncu znašala štiri gole.

Pri Krimu je bila najboljša strelka Oceane Sercien-Ugolin s petimi goli, pri Metzu pa Marie-Helene Sajka s petimi goli.

Ljubljanska ekipa bo v naslednjem krogu v nedeljo, 24. januarja gostovala pri Esbjergu.