Kvalifikacije za EP 2014: Slovenke začele s porazom na Švedskem

Slovenske rokometašice izgubile prve tekmo kvalifikacij za EP 2014. S 30:25 so jih doma premagale Švedinje.

23. oktober 2013 21.40
bsa*rokomet
Š. Ro., Delo.si

Stockholm - Slovenska ženska rokometna reprezentanca je s porazom začela kvalifikacije za uvrstitev na evropsko prvenstvo na Madžarskem in Hrvaškem leta 2014. V Helsingborgu je v skupini 5 izgubila s Švedsko s 25:30 (12:16).

Slovenske rokometašice so uvodno kvalifikacijsko tekmo igrale po vsega dveh skupnih vadbah, selektorka Marta Bon pa v Skandinavijo ni popeljala Alje Janković, Sergeje Stefanišin, Teje Ferfolja in Maxim Eve Pelikan. Njene varovanke niso bile kos zahtevni nalogi, na nasprotni strani igrišča so bile za razred boljše Švedinje, ki so najbolj zablestele leta 2010, ko so na evropskem prvenstvu na Danskem in Norveškem zasedle drugo mesto.

Švedinje so bile korak spredaj praktično vso tekmo, vse od uvodnega gola Barbare Lazović. Že na polovici prvega polčasa so ušle na štiri gole (8:4). Slovenke so zaostanek sicer prepolovile (8:6), najboljšo predstavo pa prikazale v končnici prvega polčasa, ko so približale na tri gole (10:13), polčas pa končale z razkiko -4 (16:12). V drugem polčasu je po začetnem padcu v nadaljevanju še kazalo dobro, ko so zaostajale za tri gole (22:19). A so nasprotnice hitro spet prevzele pobudo in zmagale z razliko +5.

V slovenski reprezentanci je bila v prvi polovici najbolj razpoložena Lazovićeva, ki je iz šestih poskusov dosegla pet golov, povsem pa je odpovedala Ana Gros (njen met 0:5).

Naslednja tekma slovenske rokometašice čaka že v nedeljo, ko bodo v ljubljanski dvorani Tivoli gostile Srbkinje. Slednje so v današnji drugi tekmi skupine 5 v Vrnjački Banji premagale Švico z 32:21 (15:6). S Švicarkami se bodo Slovenke pomerile 26. ali 27. marca prihodnje leta v gosteh.