Kvalifikacije za SP: Slovenija z obrestmi vrnila Ukrajini

Slovenski rokometaši so v zadnjem kolu predkvalifikacij premagali Ukrajino s 35:23 in osvojili prvo mesto v skupini.

12. januar 2014 15.47
12. januar 2014 16.30
Rokomet

Velenje - Slovenska rokometna reprezentanca je na zadnji tekmi predkvalifikacij za svetovno prvenstvo premagala Ukrajino s 35:23 in napredovala v junijski glavni del kvalifikacij.

Slovenci so na pomembni tekmi hitro prevzeli pobudo na igrišču in s pomočjo izjemnega vratarja Gorazda Škofa, ki je ubranil šest izmed prvih sedmih strelov na svoja vrata, povedli s 5:1, prvi polčas pa sklenili z vodstvom 15:10.

Tudi drugi del igre je potekal po željah Slovenije, ki je v 37. minuti vodila z desetimi goli prednosti (21:11) in ob koncu preživela tudi množičen pretep, po katerem so bili izključeni trije rokometaši, domačina Miha Žvižej in Uroš Zorman ter gostujoči Aleksander Ševeljev.

V slovenski reprezentanci je blestel Gorazd Škof z 18 obrambami, Dragan Gajić pa je bil s sedmimi goli naujučinkovitejši v napadu.

Izjemni Škof zaznamoval začetek tekme

Slovenska reprezentanca je dobro začela tekmo in povedla z golom Dragana Gajića, nato pa se je napadu »ustavilo«, saj gostitelji kar pet minut ni dosegli gola. Za Slovenijo to ni bilo usodno, saj jo je reševal razpoloženi vratar Gorazd Škof (3 obrambe), nato pa so Ukrajinci v šesti minuti izenačili na 1:1.

Domači rokometaši so do enajste minute vendarle prevzeli pobudo na igrišču in z delnim izidom 4:0 povedli s 5:1, še naprej pa je bil najboljši igralec Gorazd Škof, ki je ubranil sedem strelov, tudi eno sedemmetrovko.

Ukrajinci so v nadaljevanju dvignili nivo svoje igre in s tremi zaporednimi goli znižali zaostanek na dva (4:6), vendar so si nato prislužili dve dveminutni izključitvi, kar so Slovenci najprej unovčili z dvema goloma in vodstvom z 8:4, v 22. minuti pa so si priborili največjo prednost na tekmi (11:5).

Domače je v času prevlade doletela dvominutna kazen Mihe Žvižeja, ki je Ukrajincem omogočila znižanje izida na 8:11, takšna razlika pa je bila na semaforju tudi po kazni Mateja Gabra (13:10).

Slovenija je prvi polčas sklenila s prednostjo 15:10, za katero sta imela največ zaslug vratar Gorazd Škof s 13 obrambami in Dragan Gajić s šestimi goli. Prvi del igre je zaznamovala groba igra obeh reprezentanc, zaradi katere so si domači prislužili 10 kazenskih minut, Ukrajinci pa 12.

Skube in Luka Žvižej polnila gostujočo mrežo

Varovanci Borisa Deniča so po povratku iz slačilnic prikazali izjemno učinkovito igro in v 33. minuti povedli z osmimi goli razlike (19:11), pri čemer sta bila edina domača strelca v tem delu igre Sebastian Skube in Luka Žvižej s po dvema goloma.

Gostujoči rokometaši niso imeli odgovora na dobro igro Slovenije in so v 37. minuti zaostajali že za deset golov (11:21), tri minute kasneje pa je Gorazd Škof ubranil sedemmetrovko (to je bila že njegova 15. obramba), na drugi strani pa je Luka Dolenec povišal na 24:12.

Selektor Ukrajine Andrij Portnoj je v 40. minuti pri zaostanku z 12:25 zahteval minuto odmora, ki pa ni pomagala njegovim igralcem, saj so imeli Slovenci tudi po 45 minutah igre visoko prednost (28:15).

Množičen pretep v končnici

Na pomembni kvalfikacijski tekmi je v 46. minuti prišlo tudi do množičnega pretepa, ki se je končal s tremi rdečimi kartoni - pri domačih sta bila izključena Miha Žvižej in Uroš Zorman, pri Ukrajini pa Aleksander Ševeljev.

Ko so se strasti umirile, sta se reprezentanci znova posvetili rokometu. Slovenija je brez težav nadzorovala svojo prednost, tako da je Denič v 48. minuti opravil menjavo vratarjev in namesto Škofa v igro poslal Matevža Skoka. Ta se je v 56. minuti izkazal z dvema zaporednima obrambama, ki sta vodili do uspešnega napada in vodstva za štirinajst (33:19), končni izid pa je bil 35:23.