Kdor čaka, dočaka: Celjani v osmem poskusu premagali Rhein-Neckar

Rokometaši Celja so v 6. kolu lige prvakov premagali  nemški Rhein-Neckar z 32:28.

23. november 2014 16.51
Rokomet

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v šestem kolu lige prvakov premagali favorizirano nemško moštvo Rhein-Neckar Löwen (32:28).

Slovenski prvaki so v Zlatorogu poskrbeli za odmevno zmago nad vodilnim moštvom nemške lige, ki je dobilo prvih sedem medsebojnih dvobojev, tokrat pa so Celjani od prve minute prikazali borbeno igro in zasluženo vknjižili dve točki.

Gostitelji so v prvem polčasu narekovali ritem in po 22. minutah vodili z 11:7, na glavni odmor pa so odšli z visoko prednostjo 16:11.

Rhein-Neckar je bil tudi v drugem polčasu korak za slovenskim predstavnikom in devet minut pred koncem zaostajal z 21:28, česar ni mogel nadoknaditi.

»Izjemno težka tekma, na kateri so moji varovanci na izjemen način upoštevali vsa moja navodila. Na igrišču so realizirali vse moje napotke, zares jim čestitam za bojevito igro v obrambi, ki sem jo shranil za celjski dvoboj proti nemški zasedbi. Čez dan ali dva se bomo povsem zavedali te zmage, ki jo je dosegla ekipa z le tremi izkušenimi, povečini pa neizkušenimi igralci. Naredili so to, kar veliko boljšim celjskim zasedbam ni uspelo na minulih sedmih tekmah proti ekipi iz Mannheima,« je povedal domači trener Branko Tamše.

Pri Celju je bil najboljši strelec David Miklavčič s sedmimi goli, Matevž Skok pa je ustavil enajst strelov. Pri Rhein-Neckarju je največ golov dosegel Uwe Gensheimer (7).

Celjska ekipa bo v prihodnjem kolu gostovala pri Vardarju, tekma bo 29. novembra.

Prvi polčas

Rokometaši Celja so obetavno začeli dvoboj in si hitro priigrali dva gola prednosti (4:2, 5:3). Nemško moštvo je po enajstih minutah zaostajalo s 4:5, ko je bil pri domačih za dve minuti izključen David Miklavčič. Rhein-Neckar je z igralcem več izenačil prek Kima Ekdahla du Rietza, to pa je bilo tudi vse, kar so zmogli gostje.

Celjani so v polni postavi znova zagospodarili na igrišču in v 16. minuti ponovno vodili za dve (8:6), dve minuti kasneje pa je Blaž Janc zadel za prednost treh golov (9:6).

S tem pa še ni bilo konec težav za Rhein-Neckar, saj je Luka Žvižej v 22. minuti prestregel žogo v obrambi in »v ogenj« poslal Janca, ki je svojemu moštvu zagotovil štiri gole naskoka (11:7).

Gostujoči rokometaši v prvem polčasu niso našli pravega odgovora na igro Celja. Po 26 minutah so zaostajali z 11:13, pri čemer je njihov vratar Niklas Landin ustavil le dva strela, za priključek pa je skrbel Uwe Gensheimer (sedemmetrovke 4/4).

Tudi zaključek polčasa je bil povsem na strani Celja, ki je uvodnih trisedet minut končalo z zaporednimi goli Ivana Sliškovića, Michala Kasala in Blaža Janca, na semaforju pa je bil izpisan rezultat 16:11.

Drugi polčas

Celjani so v svojem prvem napadu povišali prednost na +6 (17:11), nato pa si je Vid Poteko prislužil dvominutno kazen. Nemški rokometaši so z igralcem več hitro dosegli dva gola (13:17), a je bilo njihovo veselje kratko, saj je Miklavčič še pred iztekom kazni zadel za 18:13, Poteko pa je ob vrnitvi na igrišče povišal na 19:13.

Nemški rokometaši so bili znova povsem nemočni in so po 37. minutah zaostajali s 15:21, zato je njihov trener Nikolaj Jacobsen zahteval minuto odmora.

Slovenski prvaki so imeli v 43. minutah stvari trdno v svojih rokah in so z golom Miklavčiča vodili s 23:17. Pri Rhein-Neckarju so se odzvali z menjavo vratarjev in na igrišče poslali Bastiana Rutschmanna, ki pa ga je med 44. in 46. minuto dvakrat premagal razpoloženi Miklavčič (7 golov) za vodstvo 25:19.

Varovanci Branka Tamšeta tudi v drugi polovici drugega polčasa niso popuščali in so v 51. minuti po golu Mihe Zarabca povedli že s sedmimi goli razlike (28:21).

Nemško moštvo je v 56. minuti (23:29) zahtevalo še zadnjo minuto odmora, vendar pa so imeli Celjani previsoko prednost in so v osmem poskusu vendarle premagali Nemce.