Liga prvakov: Celjani še drugič porazili Sävehof

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zadnji tekmi skupinskega dela lige prvakov z 29:24 premagali Sävehof.

21. februar 2013 14.10
21. februar 2013 17.00
lvu/ROKOMET

Göteborg - Slovensko rokometno moštvo Celje Pivovarna Laško je na zadnji tekmi skupinskega dela lige prvakov potrdil uvrstitv v osmino finala, potem ko je z 29:24 premagalo švedski Sävehof.

Varovanci Vladana Matiča bi si danes lahko privoščili tudi poraz s petimi goli razlike, a so se tekme kljub temu lotili skrajno resno. Celjani so si v prvem polčasu priborili štiri gole prednosti (14:10), sredi drugega pa so vodili tudi za sedem (25:18), tako da so v zaključku priložnost dobili še nekateri mlajši člani moštva.

Celje bo svojega tekmeca v osmini finala dobilo na žrebu, ki bo v torek, 26. februarja, na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju, naslednji nasprotnik pa bo ena od treh prvouvrščenih ekip iz skupinskega dela. Španska Barcelona in poljska Vive Targi Kielce sta si že zagotovili prvi mesti v svojih skupinah, iz skupine A pa sta kandidata nemška Flensburg-Handewitt ali HSV Hamburg.

Zelenović in Marguč zadevala za zgodnje vodstvo

Celjani so dobro začeli dvoboj s Sävehofom in z izdatno pomočjo Nemanje Zelenovića, ki je prispeval tri gole, v 6. minuti povedli s 5:2. Poleg Zelenovića je v uvodnih minutah dobro igral tudi Gašper Marguč, ki je zadel oba strela s sedmih metrov, s čimer je prednost gostov narasla na štiri (7:3), domači trener pa se je odločil, da njihov nalet ustavi z minuto odmora.

Po tej je prišlo do menjave v domačih vratih, namesto Thomasa Forsberga je priložnost dobil Peter Johannesson. Ta je nekoliko poživil igro svojega moštva, ki se je v 15. minuti približalo na dva gola (6:8), dve minuti kasneje pa bi lahko naredilo še korak več, a je razpoloženi vratar Matevž Skok s svojo osmo obrambo ustavil protinapad Viktorja Ottossona.

Celjska ekipa je po minutah domačih znova prevzela pobudo, za kar je imel največ zaslug Marguč, ki je bil še naprej učinkovit s sedmih metrov (3/3) in v 21. minuti dosegel še svoj peti gol, nato pa je dve minuti kasneje za najvišje vodstvo Celjanov zadel še Sebastian Skube (12:7).

Rokometaši Celja so v zaključku prvega polčasa igrali z igralcem manj, saj si je dvominutno kazen prislužil Žiga Mlakar, ki je s svojim posredovanjem ponesreči poškodoval tudi soigralca Alema Toksića.

Domačim so za napad preostale še tri sekunde, v katerih niso ogrozili nasprotnikovih vrat, tako da se je prvih 30 minut končalo z izidom 14:10 v korist Celja, pri katerem je bil najboljši strelec Gašper Marguč (6).

Celjani ušli na +6

Uvodne minute drugega polčasa so bile na strani gostov, pri katerih je svoja prva gola na tekmi dosegel dolžnik iz prvega polčasa Borut Mačkovšek, nato pa je bil med 35. in 36. minuto dvakrat uspešen še Sebastian Skube, ki je svoji ekipi priboril prednost šestih golov (19:13).

Rokometaši Sävehofa so nato odgovorili z delnim izidom 3:0. Najprej je zadel Viktor Friden, nato pa so njegovi soigralci izkoristili še dvominutno kazen Boruta Mačkovška, po kateri so se približali na tri gole (16:19). Takoj ko se je član Celja vrnil na igrišče, je njegovo moštvo pokazalo svojo pravo moč. Za nov gol je v 41. minuti poskrbel Skube, nato pa se je znova izkazal Marguč, ki je naprej zadel za 21:17, nato pa je bil še četrtič uspešen iz sedmih metrov (23:18). Prednost gostov se je začela stopnjevati in je v 48. minuti znašala še rekordnih sedem golov (25:18).

Gostujoči trener Matič je ob visokem vodstvu na igrišče poslal nekaj igralcev, ki sicer ne dobijo toliko priložnosti, med drugimi vratarja Urbana Lesjaka, Nikolo Ranevskega, Blaža Janca in Igorja Žabiča. Domači so to znali izkoristiti in so se v 57. minuti približali na štiri (22:26), a so imeli Celjani v skupnem seštevku še vedno visoko prednost, na koncu pa so zmagali z 29:24.