Mladinci zaokrožili kvalifikacijski turnir s tretjo zmago

Slovenska mladinska reprezentanca je na zadnji tekmi domačega kvalifikacijskega turnirja za EP premagala Estonijo s 26:14.

06. april 2014 20.33
06. april 2014 20.46
*mocnik* telovadnica

Slovenj Gradec - Slovenska moška mladinska reprezentanca je v zadnjem kolu domačega kvalifikacijskega turnirja za nastop na evropskem prvenstvu prepričljivo premagala Estonijo s 26:14.

Gostitelji so si že pred zadnjo tekmo zagotovili udeležbo na letošnjem evropskem prvenstvu v Traunu in Linzu, vendar so tudi na sklepnem dvoboju prikazali dobro igro.

Slovenci so odlično začeli dvoboj in povedli za pet (6:1), do dvajsete minute so si izborili že sedem golov naskoka (11:4), ob polčasu pa je bilo 13:9.

Domača reprezentanca je bila tudi v drugem polčasu občutno boljša od Estonije in je vztrajno povečevala prednost - v 44. minuti je bilo 19:11, v 53. minuti pa 22:13 - tik pred koncem pa je vodila že za trinajst golov (26:13).

»Vesel sem, ker smo ostali del evropske elite ter si danes z zmago in prvim mestom v skupini priborili še bonus pri žrebu. Proti najboljšemu tekmecu na turnirju smo odigrali najboljšo tekmo in upam, da bomo tako delovali še naprej,« je po turnirju v Slovenj Gradcu dejal selektor Ivezič.

Žreb skupin za evropsko prvenstvo bo 24. aprila v Linzu.