NLB Leasing liga: Krka po zmagi nad Ribnico do šestega mesta

Rokometni klub Krka je v 21. kolu 1. NLB Leasing lige premagala Ribnico (32:25).

23. februar 2013 21.40
*mocnik* telovadnica
M. Ž., Delo.si/STA

Novo mesto - Rokometaši Krke so na prvi današnji tekmi 21. kola 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Ribnico Riko hiše z 32:25.

Novomeška zasedba je z osmo zmago osvojila šesto mesto v prvem delu državnega prvenstva in bo v končnici igrala v skupini od prvega do šestega mesta. V tej elitni druščini bodo tudi rokometaši iz Velenja, Celja, Kopra, Maribora in Trebnjega. Ribniška ekipa bi v primeru zmage v dolenjski prestolnici še imela teoretične možnosti za preboj v elitno skupino, po porazu pa jih je dokončno zapravila.

Izbranci domačega trenerja Slavka Iveziča so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme. Z dobro obrambo so povsem onemogočili tekmece iz dežele suhe robe in že po osmih minutah povedli s 5:1, nato pa postopoma lomili odpor Ribnice. V 25. minuti so si po delnem izidu 4:0 priigrali sedem golov prednosti (14:7).

Gosti so v drugem polčasu zaigrali veliko bolje in se v 49. minuti približali na tri gole (22:25), a je domača ekipa odgovorila z delnim izidom 3:0 in svojo prednost povišala na nedosegljivih šest golov (28:22).

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jernej Papež s sedmimi goli, Patrik Leban in Matjaž Erčulj sta jih prispevala po pet. V ribniški je Peter Batinič dosegel osem, Matevž Čemas pa šest zadetkov.

Krka bo v zadnjem krogu gostovala v Ivančni Gorici, Ribnica pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 9. marca.

Sviš porazil Sevnico

Danes je potekala tudi tekma med Sevnico in Svišem, ki ga je s 30:26 dobil slednji in s sedmega mesta izpodrinil Ribničane. Krog pred koncem rednega dela je že jasno, da bodo v končnici igrali za uvrstitev od sedmega do 12. mesta, kjer bodo še igralci Ribnice, Ormoža, Izole, Sevnice in Krškega.

Za izbrance gostujočega trenerja Gorazda Potočnika je bila pot do zmage kar zahtevna. V 17. minuti so zaostali za tri gole (6:9), po delnem izidu 5:0 pa štiri minute kasneje povedli z 11:9. V drugi polovici tekme je bilo vse do 50. minute izenačeno (22:22), nato pa so gosti vendarle strnili svoje vrste in si pet minut kasneje priigrali prednost štirih golov (27:23), zalogo v golih pa s preudarno igro zadržali do konca dvoboja.

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Simon Stopar s sedmimi in Klemen Sašek s petimi goli, v poraženi pa je Matjaž Borovnik prispeval devet, Alen Dražetič pa osem zadetkov.

Sevnica bo v zadnjem krogu v sredo, 6. marca, gostovala pri mariborskemu Braniku, Sviš Ivančna Gorica pa bo v soboto, 9. marca, gostila novomeško Krko