Pirova zmaga Mariborčanov

Rokometaši Maribora Branika so v nabito polnem Taboru z zmago končali nastope v evropskem pokalu EHF.

01. december 2013 23.58
regent rokomet
J. P., Delo.si

Maribor - Rokometaši Maribora Branika so z zmago končali nastope v evropskem pokalu EHF. V povratnem dvoboju tretjega kroga so namreč v nabito polni dvorani Tabor, v kateri se je gnetlo skoraj 1500 privržencev, s 30:28 (12:11) spravili na kolena zasedbo Tatrana iz Prešova, ki pa si je napredovanje zagotovila s kar osmimi goli zaloge s prve tekme.

Gostitelji so prvič ušli v 14. minuti, ko je za 6:5 zadel Blaž Kleč. Tine Poklar je najprej v 22. minuti vodstvo povišal na +2 (10:8) in v 28. minuti še na +3 (12:9). In ko je že dišalo po tem, da bodo varovanci Marka Šibile na odmor odšli z udobno prednostjo, je Tomaš Urban z dvema zaporednima goloma slovaškega predstavnika spet vrnil v igro. Tudi v nadaljevanju se Mariborčanom ni posrečilo pobegniti za več kot gol, v 49. minuti pa so gostje zmogli zasuk in si priigrali prednost dveh golov (24:22). Končnica je bila spet domača, v glavni vlogi pa Tadej Sok s kar devetimi goli. Slovenskemu predstavniku v uteho ostaja dejstvo, da Maribor že od predlanskega marca ni padel v evropskih dvobojih.

»Dogovorili smo se, da gremo v tekmo sproščeni in skušamo izboljšati igro iz Prešova. Če bi se nam ponudila priložnost, bi jo izkoristili, žal pa nas je prva tekma na Slovaškem drago stala. Vesel pa sem, da smo se od Evrope poslovili z dvignjeno glavo, všečno predstavo in zmago,« je pojasnil domači vratar Jure Vran, ki je zbral kar 16 obramb.

POVRATNA TEKMA 3. KROGA POKALA EHF

MARIBOR BRANIK : TATRAN PREŠOV 30:28 (12:11)

Maribor, dvorana Tabor, gledalcev 1.300, sodnika Horvath in Marton (oba Madžarska).

Maribor Branik: Škalički, Vran (16 obramb), Čudič; Štefanič, Malinović, Žmavc 2, Jamnik, Poklar 4, Razgor 1, Kodrin, Hrastnik 2, Fidel, Zarabec 7 (3), Kleč 5, Sok 9.

Tatran Prešov: Krupa (2 obrambi), Verkić (12); Hruščak, Hrstka 3, Krok 5, Krištopans, Sadovyi, Radčenko 1, Tumidalsky 2, Urban 6, Čip, Guzy 3, Pejović 2, Antl 6 (3), Paleš.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (3), Tatran Prešov 3 (3).

Izključitve: Maribor Branik 2, Tatran Prešov 6.

1. LIGA NLB LEASING, 13. KOLO

Gorenje : Ribnica Riko hiše 26:24 (17:13)

Rdeča dvorana, gledalcev 200, sodnika Masleša in Pangerc.

Gorenje: Taletovič (8 obramb), B. Burić (7); N. Cehte 3, Medved 6 (4), S. Burić 3, K. Cehte 3, Skube 5 (1), Golčar, Šoštarič 2, Papež 1, Vrečar, Gams, Nosan, Oštir, Dujmovič 3, Bećiri; Ribnica: Klarič (6 obramb), Perovšek (7); Leban 2, Merhar, Fink 7 (3), Atanasov, Omahen, Andoljšek 1, Grebenc, Nosan 6 (1), Pucelj 2, Abrahamsberg 1, Batinič, Markovič 5, Vesel; sedemmetrovke: Gorenje 10 (5), Ribnica 5 (4); izključitve: Gorenje 6, Ribnica 6.