Pivovarji v Novem mestu upravičili vlogo favorita

Krka se je v drugem kolu končnice DP favoriziranim Celjanom upirala le v prvem polčasu in na koncu doživela poraz z 23:29.

27. marec 2013 15.33
27. marec 2013 17.28
ROKOMET
D. O., Delo.si

Novo mesto - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v drugem kolu končnice 1. NLB Leasing lige (skupina od 1. do 6. mesta) na gostovanju pri Krki prišli do pričakovane zmage (23:39). Novomeščani so se pivovarjem upirali zgolj v prvem polčasu.

Po glavnem odmoru pa so izbranci Vladana Matića hitro stvari postavili na svoje mesto in si že precej pred zadnjo sireno priigrali neulovljivo prednost. Celjani so tako utrdili drugo mesto na lestvici in obdržali razdaljo treh točk do vodilnega Gorenja. Pri domačih je bil najboljši strelec Miha Svetelšek s sedmimi, pri Celju pa Nemanja Zelenović z devetimi goli.

Novomeščani so se v prvem polčasu dobro upirali Celjanom. Ves čas so jim dihali za ovratnik, nekajkrat pa tudi vodili za zadetek. V zadnjih desetih minutah polčasa pa so gosti vendarle začeli upravičevati vlogo favorita. V 25. minuti, v trenutkih, ko so domači igralci brez dveh izključenih igralcev, so z golom Luke Žvižeja prvič na tekmi povedli za tri gole (12:9), s takšno prednostjo pa so odšli tudi na glavni odmor, piše STA.

V drugem polčasu so Celjani še povišali ritem in hitro pobegnili na neulovljivo prednost. Sebastian Skube je takoj po začetku drugega polčasa prednost Celja povišal na 16:12, Gašper Marguč je v 35. minuti zadel za 18:13, Nemanja Zelenović pa v 41. minuti za 21:16. Le tri minute pozneje so gosti po golu Alema Toskića bežali že za osem golov (23:15), od česar so domači niso več opomogli.