Celjani devetnajstič pokalni prvaki

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v finalu pokala Slovenije v Ribnici premagali Koper 2013 z 38:25.

17. april 2016 15.32
17. april 2016 17.50
rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Ribnica - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so devetnajstič v zgodovini postali pokalni prvaki Slovenije. Igralci Branka Tamšeta so v finalu z 38:25 premagali Koper 2013.

Celjani so v finalu vodili od začetka do konca. V prvih enajstih minutah so še imeli nekaj težav in vodili le za gol (6:5), nato pa po zaslugi delnega izida 8:0 povedli za devet (15:6) in polčas dobili z 19:9. Celjski rokometaši so v drugem delu brez težav nadzorovali potek tekme in vpisali visoko zmago.

Pri Celju je bil prvi strelec Blaž Janc z 10 goli, Luka Kodrin je dosegel 4 gole. Pri Koprčanih je bil najučinkovitejši Jan Gorela s 5 goli.

Za najboljšega igralca finalnega turnirja je bil izbran Miha Zarabec (Celje Pivovarna Laško), Blaž Janc je bil prvi strelec turnirja, najboljši vratar pa je postal Jošt Perovšek (Riko Ribnica).

POTEK FINALA

Prvi polčas

Celjani so tekmo začeli v skladu s pričakovanji. Povilas Babarskas, Miha Zarabec in Žiga Mlakar so zadeli v prvih štirih minutah za vodstvo s 3:0. Koprčani pravočasno ustavili začetni nalet branilcev naslova in se v deveti minuti približali na 3:5, v trinajsti pa le na gol (5:6). V tem delu igre je bil v ospredju koprski vratar Jure Vran, ki je ustavil pet strelov.

Koprski rokometaši so v 17. minuti dočakali lepo priložnost za povratek, saj so pri izidu 5:7 poskrbeli za izključitev Blaža Blagotinška in imeli za nameček na voljo še sedemmetrovko. To so uspešno pretvorili v gol, nato pa niso izkoristili številčne premoči. Nasprotno. Celje je z igralcem manj zadelo kar dvakrat in povedlo z 9:6, s čimer je dobilo dodatni zagon. To sta v nadaljevanju nadgradila kapetan Luka Žvižej, ki je med 21. in 22. minuto dvakrat zadel s sedmih metrov, in Žiga Mlakar, ki je v 23. minuti zadel za 12:6. Koprčani so zahtevali minuto odmora.

Ta ni imela želenega učinka. Tilen Kodrin je povišal na 13:6, vratar Urban Lesjak ustavi osmi strel, na drugi strani pa Blaž Janc zadel za prednost osmih golov (14:6). Koper je strelski niz svojih nasprotnikov ustavil šele v 27. minuti, ko je po skoraj desetminutni suši zadel Adam Bratković (7:15). A to ni kaj prida pomagalo Kopru, saj so Celjani neusmiljeno polnili njegovo mrežo in ob glavnem odmoru vodili z dvomestno prednostjo (19:9).

Drugi polčas

Prvi gol v drugem delu je dosegel član celjske zasedbe Jaka Malus, ki je svoji ekipi priboril enajst golov zaloge. Koprčani so v naslednjih minutah izkoristili dvominutno kazen Mihe Zarabca in zaostanek znižali na osem (13:21).

Koprski ekipi po obetavnem nizu ni uspelo bolj zarezati v prednost Celja. Ves čas do bili korak za favoriziranimi branilci naslova in petnajst minut pred koncem zaostajali za devet (15:24), v 50. minuti pa je bil rezultat 19:29. V sami končnici so gledalci videli manjši šov Gala Marguča, ki je med 55. in 56. minuto dosegel tri zaporedne gole in prednost Celja povišal na +13 (35:22), zmagovalec je bil odločen.

»Vsaka tekma in vsak naslov je posebna stran v knjig in zelo sem vesel, da smo skupaj uspeli izpolniti še eno. Vsem igralcem in ostalim v klubu čestitam za težko borbo tekom cele sezone, v kateri smo imeli težke prepreke, tudi Gorenje Velenje ter v polfinalu Riko Ribnico na domačem terenu. V finalu smo igrali bolje, z več navdiha, bolje v obrambi in mislim, da smo ta pokal osvojili zasluženo,« je povedal trener Celja Branko Tamše.