Tamše in Skok premagala triletni urok bivših

Celjani s sedmimi zaporednimi goli na začetku drugega polčasa prišli do velike zmage proti Gorenju.

20. april 2014 01.20
Slišković Ivan in Niko Medved,Celje Slovenija 17.04.2014
Peter Zalokar, šport
Celje – Prvenstvo je odprto! Celjski rokometaši so v skoraj polnem Zlatorogu po več kot treh letih premagali Gorenje in tako bo o naslovu državnega prvaka bržčas odločala zadnja tekma sezone 24. maja v Rdeči dvorani. Če gre sklepati po videnem na derbiju 5. kola končnice, bo odločne Celjane le težko zaustaviti na poti do 18. zvezdice.

S sedmimi zaporednimi goli so si igralci pod vodstvom trenerja Branka Tamšeta zagotovili zmago, ki so jo krvavo potrebovali v lovu za večnimi tekmeci. Zaostanek so prepolovili na dve točki (50:48) in če v prihodnjih štirih kolih ne bo presenečenj, bo prvaka za sezono 2013/14 dal šele »fotofiniš« v Velenju. Tamše, nekdanji trener Gorenja, je prekinil niz desetih zaporednih porazov Celja na prvenstvenih derbijih. Obrestovala se mu je odločitev za obrambo 5-1 in 5 + 1 s tesnim pokrivanjem glavnega gostujočega igralca Staša Skubeta, ki ni imel svojega dne. »Krivec« je bil domači kapetan Luka Žvižej, ki se ga je držal kot klop, ob tem zabil še nekaj pomembnih golov. Kljub temu se branilci naslova iz Velenja v odličnem vzdušju niso vdali kar tako. V prvem polčasu so trikrat zaostali za tri gole, pa se vselej vrnili med žive. Pokopal jih ni nihče drug kot njihov bivši član Matevž Skok. Ves teden ni treniral zaradi bolečin v hrbtu, včeraj pa padel v trans in zaklenil vrata na začetku drugega polčasa. Kar deset minut ga Gorenje ni premagalo – v tem času je ubranil tri sedemmetrovke –, Celjani pa so dosegli sedem neodgovorjenih golov in pri 23:14 je bilo jasno, da bosta točki ostali v Savinjski dolini. Velenjčani so se še približali na 21:26, več niso zmogli.

»No, pa smo šli na roko javnosti in pripravili šokantno končnico. To seveda ni bil naš namen. Celje je zasluženo zmagalo. Mi smo v drugem polčasu z mislimi ostali v slačilnici. Zdaj imamo mesec časa, da popravimo vse napake in po zadnji tekmi dvignemo pokal pred svojimi navijači,« je poraz športno prenesel Janez Gams in napovedal dramatični vrhunec sezone. Njegova samozavest je razumljiva, vendarle ima Gorenje še naprej dve točki naskoka in si lahko pred zadnjim derbijem teoretično celo privošči spodrsljaj. Celje si ga ne sme in tudi zato se trener Tamše ni vdal pretiranemu veselju ob zmagi proti matičnemu klubu. »V redu, danes so si fantje res zaslužili nekaj zabave. A že v prihodnjem kolu nas čaka nevarno gostovanje v Ribnici. Tudi domača tekma z Mariborom ne bo kar tako in v Trebnjem lahko hitro zaideš v težave. No, te lepe zmage Celja po več kot 1000 dneh že ne smemo kar tako vreči v smeti, če želimo imeti v Velenju priložnost stopiti na vrh.«

Med junaki dneva je bil tudi Ivan Slišković, ki je igral kljub poškodbi in virozi. Zabil je pet golov. »Tukaj ni bilo prostora za poškodovane in obolele, ampak za zmagovalce. Nisem si dovolil izpustiti tega derbija. Odigrali smo odlično tekmo, bile so napake, a vratarja sta nam zares olajšala delo,« je levji delež zaslug za zmago Urbanu Lesjaku in Skoku pripisal Dalmatinec in se na vprašanje, kdo bo prvak, ni pustil zavesti s širokoustno izjavo: »Prvak bo, kdor bo dobil zadnji derbi v Velenju. Če bomo tudi tam tako dobri, kot smo bili danes, bomo imeli lepe možnosti. Seveda pa bodo kot vselej odločale malenkosti.«