Velenjčani dobro ogreti za novo evropsko tekmo

V 12. kolu slovenskega rokometnega prvenstva je Gorenje s 50:25 premagalo Krško, Celjani pa Sevnico s 37:23.

27. november 2014 00.12
rokomet
Š. Ro., Delo.si
Celje - Preden se konec tedna spet udarita na evropski sceni, sta najboljša slovenska rokometna prvoligaša opravila še dolžnosti v državnem prvenstvu. V 12. kolu je Gorenje s kar 50:25 ugnalo Krško, Celjani so s 37:23 premagali Sevnico.

Celjska zasedba je dosegla tudi 12. zmago v nizu, brez poraza ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, hkrati pa je po hudem nedeljskem boju in zmagoslavju nad nemško ekipo Rhein-Neckar Löwen nekoliko varčevala moči pred sobotnim obračunom lige prvakov v gosteh proti makedonskemu Vardarju iz Skopja.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so bili gospodarji Zlatoroga, od prve do zadnje minute so narekovali ritem, ki jim je ustrezal, in zlahka osvojili novi točki. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Rok Žuran in David Razgor, ki sta dosegla po pet golov, v gostujoči pa Milo Djurdjević s sedmimi in Lucijan Fižuleto s šestimi zadetki.

Velenjčani so na drugi strani dokazali, da dobro pripravljeni čakajo na sobotno povratno tekmo 3. kolaevropskega pokala EHF, ko bodo v Rdeči dvorani gostili ruske Permske medvede. Slovenski prvaki bodo bližnjo tekmo začeli s tremi goli prednosti, pred petimi dnevi so v Permu slavili s 37:34.

Domači rokometaši so pred tekmo veljali za absolutne favorite, kar so dokazali na igrišču. Že na polčasu so si priigrali visoko prednost 16 golov, ki so jo v nadaljevanju le že oplemenitili na končnih + 25. V domači zasedbi so Nejc Cehte, Senjamin Burić, Jernej Papež, Luka Dobelšek in Mitja Nosan dosegli po pet golov, toliko zadetkov je v gostujoči ekipi dosegel tudi Tadej Sobotič.

1. NLB Leasing liga, 12. kolo:

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 37:23 (21:12)

Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Košir (Ribnica).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Ivić 4 (1), Žuran 5, Janc 2, Razgor 5 (3), Marguč 3 (1), Malus 3, Poteko 4, Miklavčič 1, Slišković, Zarabec, Kodrin 4, Kasal 3, Žvižej 3.
Sevnica: Gerčar, Brglez, Dražetič, Krnc 4, Djurdjević 7 (2), Suholežnik, Cigler 1, Gorenjak 2, Kuhar 1 (1), Brilej, Bezgovšek 2, Gjerek, Pernovšek, Novšak, Fižuleto 6, Mrgole.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (5), Sevnica 5 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Sevnica 8 minut.
Rdeč karton: /.

Gorenje Velenje - Krško 50:25 (27:11)

Rdeča dvorana, gledalcev 150, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Palačković (Ljubljana).
Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Božović 4, Cehte 5, Medved 4, S. Burić 5, Skube, Špende 3 (1), Golčar 4, Šoštarič 3, Papež 5, Kleč 3, Dobelšek 5, Gams 4, Nosan 5, Dujmovič.
Krško: Polutnik, Tomažin, Zorič 1 (1), Perko, Dular 1, Ban 4 (1), Sobotič 5, Kodrič 2, Hriberšek, Sendelbah 4, Vrečar 2, Zoran 2, Gruškovnik 4 (3).
Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Krško 6 (5).
Izključitve: Gorenje Velenje 10, Krško 6 minut.