Veliki domači derbi brez zmagovalca

Obračun rokometašev Gorenja Velenja in Celja Pivovarne Laško v 19. kolu domačega prvenstva se je končal z izidom 24:24.

24. februar 2016 21.42
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Velenje - Obračun Velenčanov in Celjanov, obeh najmočnejših slovenskih rokometnih moštev se je v rumeno-črno obarvani Rdeči dvorani v Velenju 19. kolu državnega prvenstva končal brez zmagovalca, z neodločenim izidom 24:24 (16:12). Najboljši strelec tekme je bil Mario Šoštarič s sedmimi goli, enega manj je dal Žiga Mlakar.

Tako boj za vrh ostaja izenačen, bolj so bili z iztrženo točko lahko zadovoljni gostje iz mesta ob Savinji, ki so bili v tekmi kar nekajkrat daleč od uspeha. Velenjčani in Celjani so v tej sezoni zbrali enako število točk, pivovarji pa so nazadnje v Velenju izgubili 18. septembra 2013.

Začetek tekme je bil povsem po okusu domačih. Velenjčani so vodili od začetka tekme, v uvodnih minutah sta bila razpoložena predvsem Nejc Cehte in Mario Šoštarič, ki sta ob izidu 5:3 zadela vsak po dvakrat. Domači so prvič na tekmi za tri gole vodili v 11. minuti, ko je bil znova natančen Cehte. Zadnjič so ose vodile za tri ob izidu 8:5, pivovarji pa so na 8:8 izenačili po golu Luke Žvižeja v 16. minuti. Toda to ni zmedlo domačinov. Prednost so še naprej držali, na +2 prišli v 23. minuti po golu Nika Medveda, ki je bil nekaj sekund kasneje uspešen še za 13:10, s čimer je izenačil najvišjo prednost. V 27. minuti je Šoštarič izkoristil sedemmetrovko za do takrat najvišjo prednost 15:11. Celjani so znižali na 12:15, nekaj sekund pred polčasom pa je Šoštarič zadel za lepo prednost 16:12.

Celjani so v uvodu drugega polčasa znižali na 14:16, domači trener Marko Šibila je vzel minuto odmora, po njem pa so njegovi rokometaši spet strnili vrste in najprej pobegnili na tri gole prednosti (18:15), v 43. minuti pa spet na +4 (20:16), kar je v minuto odmora prisililo Branka Tamšeta. Celjani so še naprej s težavo dosegali gole, na drugi strani pa so Velenjčani držali tri ali štiri gole prednosti. To jim je uspevalo do 56. minute, ko je Blaž Janc zadel za 23:23 in s tem poskrbel za napeto končnico. V njej so prvi povedli domačini, čeprav so priložnost za to še pred tem imeli gosti, a je niso izkoristili. Za 24:24 je zadel Žiga Mlakar, Velenjčani so nato zapravili napad, Celjanom pa je zmanjkalo časa za pravo zaključno akcijo.