Zarabec in Lesjak ukrotila vijoličaste

Vodilna rokometna prvoligaša Celje Pivovarna Laško in Gorenje odbila napada Mariborčanov in Koprčanov.

13. marec 2016 22.06
Peter Zalokar

Ljubljana – Računi so poravnani. Celjski rokometaši so se Mariborčanom z obrestmi oddolžili za edini poraz v sezoni. Ampak zmaga za šest golov ne razkriva količine truda, ki so ga morali vložiti v derbi 22. kola DP. Miha Zarabec, bivši član Maribora, je z 12 zadetki branilcem naslova prinesel zmago, s katero ostajajo na vrhu. Skupaj z Gorenjem, ki je sinoči z odliko opravilo nalogo v Kopru.

Med junaki slabo obiskanega derbija v Zlatorogu, razvajenega s spektakli iz lige prvakov, je bil ob vročem Zarabcu tudi vratar Urban Lesjak, ki je stvari vzel v svoje roke, odkar je reprezentant Darko Cingesar v 39. minuti zadel za novo izenačenje v nizu (18:18). »Lesi« je namreč ob pomoči agresivne obrambe za osem minut zaklenil svoja vrata, v tem času pa so 19-kratni državni prvaki dosegli štiri gole (Zarabec, Kodrin, Babarskas in Mlakar). Ko je Zarabec zadel v polno še trikrat zapored za stoodstotni učinek 12 golov iz 12 strelov (!) pa je bila tekma pri 25:20 sedem minut pred koncem odločena.

»Padli smo pod mariborski vpliv in igrali počasno šahovsko partijo, kar pa ni rokomet po mojem okusu. Izšlo se je sicer uspešno, vendar ne morem biti navdušen,« je v izjavi za TV Slovenija po derbiju povedal domači trener Branko Tamše. Junak tekme Zarabec pa je pohvalil Lesjaka, ki se je izkazal z nekaj obrambami in preprečil dramatično končnico. »Skušali smo parirati Celjanom, vendar nismo zdržali. Naši zunanji igralci so v drugem polčasu odigrali neodgovorno, vsak zase, brez organizirane igre pa ne moreš doseči zmage, še zlasti ne v Celju« je ob vrnitvi v Zlatorog dejal mariborski strateg Slavko Ivezič, ki si na zadnjih štirih tekmah obeta zmago, kar bi lahko zadostovalo, da bi vijoličasti na tretjem mestu prehiteli Koprčane.

Bonifika prvič »padla«

Slednji so včeraj doživeli prvi poraz v Bonifiki, kjer je Gorenje upravičilo status favorita in se Celju znova pridružilo na vrhu razpredelnice. Ekipa Marka Šibile je začela odločno, si priigrala vodstvo s 5:1 in po znižanju na 6:5 zatem tudi s 13:7, vendar se gostitelji niso vdali in malo pred odmorom znižali zaostanek zgolj na dva gola (13:15). Vendar pa je začetek drugega dela znova pripadel »osam«, ki so s tremi zadetki Nika Medveda ušli za pet in mlademu moštvu Zorana Jovičića niso več ponudili priložnosti za vrnitev. »Ekipa Kopra je kakovostna, polna mladinskih reprezentantov, in doma še posebej nevarna, nenazadnje je tukaj izgubil tudi Maribor. Zagotovo je takšna zmaga za nas pomembna spodbuda za naprej,« zadovoljstva ni skrival Šibila in je posebej pohvalil odlično vzdušje v Bonifiki.

Veliki zmagi Krke in Ribnice

V senci obračunov med vodilnimi štirimi moštvi sta bili odigrani sila pomembni tekmi v boju za šesto mesto, ki po 26 kolih rednega dela še vodi v končnico. V Ormožu je Krki uspelo vpisati dve točki, a za ovratnik ji še naprej diha Ribnica, ki je presenetljivo visoko zmagala v Škofji Loki. Medtem ko Jeruzalem in Loka očitno popuščata, bo v soboto ena ključnih tekem, saj se bosta v dolenjskem derbiju srečala Krka in Ribnica, ta čas glavna kandidata za »play-off«. Napeto je tudi na dnu, kjer je Sevnica obsojena na selitev v nižji rang, njen zadnji krvnik Slovan pa bo do konca skušal prehiteti Izolo ali Slovenj Gradec, čeprav mu razpored tekem ni najbolj naklonjen, saj ga čakata še tekmi z Gorenjem in Mariborom.