Žensko EP v rokometu: Črnogorke lovorike ne dajo tako zlahka

Branilke naslova rokometnih evropskih prvakinj so v prvem dvoboju 2. kola skupina II s 27:20 odpravile Nemčijo.

15. december 2014 00.07
HANDBALL-EUR-WOMEN-GER-MNE
J. P., Delo.si
Zagreb - Črnogorske rokometašice na evropskem prvenstvu na Madžarskem in Hrvaškem ne mislijo kar tako predati zmagovalne lovorike izpred dveh let v Srbiji. V uvodnem dvoboju drugega dela so v skupini II brez težav, s 27:20, odpravile Nemčijo, ki tako ostaja na ničli, medtem ko imajo Črnogorke na četrtem mestu štiri točke - toliko kot Francozinje oziroma točko manj kot Nizozemke in Švedinje, ki so se prav tako veselile novih zmag. Med izbrankami selektorja Dragana Adžića se je najbolj izkazala Milena Knežević, ki je iz desetih poskusov osemkrat zadela, medtem ko je nekdanja krimovka Anđela Bulatović prispevala en gol.

Na nasprotni strani je bila neustavljiva Marlene Zapf (šest golov iz sedmih strelov) premalo za kaj več kot dostojni odpor Nemk večji del tekme, tehtnica se je na stran aktualnih evropskih prvakinj nagnila šele sredi drugega polčasa. Zapfova je še znižala na 15:16, nato pa so Črnogorke v treh minutah z delnim izidom 4:0 razblinile vse dvome o zmagovalkah. Jutri bodo na sporedu dvoboji drugega kola drugega dela v skupini I.