NBA: Houston s pomočjo Dragiča prekinil niz porazov

Košarkarji Houstona so na domačem parketu z 99:96 premagali Golden State in tako ostajajo v igri za končnico.

22. april 2012 09.58
Š. Ro., Delo.si

Houston - Slovenski košarkar Goran Dragič nadaljuje uspešne predstave v dresu severnoameriškega moštva NBA Houston Rockets, ki je v domači dvorani gostilo Golden State Warriors in zmagalo z 99:96.

Houston je tako tudi s pomočjo razpoloženega Slovenca prekinila niz šestih zapoednih porazov. Dragič je tokrat zbral 18 točk, sedem podaj ter po tri skoke in ukradene žoge, in bil vnovič najboljši košarkar svoje ekipe.

Slednja teortetično še ostaja v boju za končnico prvenstva NBA. Da bi se košarkarji Houstona vseeno uvrstili v končnico, pa morajo premagati Miami in New Orleans, Phoenix mora do konca rednega dela izgubiti še eno tekmo, Utah pa še dve.

Z zmago je sinočnji večer končala tudi ekipa Milwaukeeja, za katero igra Beno Udrih, in s 106:95 premagala New Jersey. Slovenski košarkar je sicer odigral 10 minut srečanja, a v tem času v statistiko vpisal zgolj po en zgrešeni met za dve in za tri točke. Junak tekme v dresu domačih je bil Brandon Jennings s 30 točkami-

Tudi Milwaukeeju ne kaže dobro za končnico, saj so njegovi neposredni tekmeci na vzhodu Philadelphia 76'ers sinoči po podaljšku premagali Indiano, tako da zdaj za njimi tri tekme do konca zaostajajo za tri zmage.