Bedene v Chennaiju klonil proti Wawrinki, Rafa v finalu Dohe

Najvišjeuvrščeni Slovenec na lestvici ATP tokrat v Chennaiju ni uspel presenetiti odličnega Švicarja.

03. januar 2014 15.06
Key Biscayne Tennis
Š. Ro., Delo.si, STA
Chennai - Najvišjeuvrščeni slovenski igralec na teniški lestvici Aljaž Bedene je nastope na uvodnem turnirju sezone v Indiji končal v četrtfinalu. S 6:2 in 6:1 ga je premagal osmi igralec sveta Švicar Stanislas Wawrinka.

Z gladko zmago se je 28-letni Wawrinka, sicer prvi nosilec turnirja, oddolžil štiri leta mlajšemu Ljubljančanu, ki ga je lani prav tako v četrtfinalu tega turnirja presenetljivo premagal.

Kljub porazu Bedene zadovoljen zapušča Chennai, saj je z uvrstitvijo med osem najboljših na turnirju serije 250 z nagradnim skladom 459.140 dolarjev dokazal, da se po poškodbi zapestja vrača v zmagovalne tirnice.

Iz Indije se Bedene seli v Melbourne, kjer ga 13. januarja čaka prvi grand slam sezone, odprto prvenstvo Avstralije.

V finalu Dohe Nadal in Monfils

V finalu 1,195 milijona dolarjev vrednega turnirja ATP v Dohi bosta igrala prvi igralec sveta Španec Rafael Nadal in 31. z lestvice ATP Francoz Gael Monfils.

Nadal je v polfinalu v treh nizih izločil Nemca Petra Gojowczyka, ki je v tretjem krogu kvalifikacij tega turnirja izločil našega Blaža Kavčiča, Monfils pa je bil prepričljivo boljši še od enega nemškega tenisača Floriana Mayerja.