Blaž Rola uspešen tudi v drugo

Ptujčan je na teniškem challengerju v Banjaluki uspešno ubranil vseh 17 tekmečevih priložnosti za odvzem servisa.

10. september 2014 18.51
SPO-TEN-GSE-2014-US-OPEN---DAY-1
J. P., Delo.si

Banja Luka - Najvišje rangirani slovenski teniški igralec Blaž Rola uspešno nadaljuje nastope na challengerju z nagradnim skladom 64.000 ameriških dolarjev v Banjaluki, na katerem je sicer prvi nosilec. Potem ko je uvodoma moral oddati niz »srečnemu poražencu« kvalifikacij, Hrvatu Dinu Marcanu, je imel v drugem dvoboju manj dela z nepostavljenim Špancem Rubenom Ramirezom Hidalgom, sicer 222. igralcem sveta, od katerega je bil po uri in 56 minutah boljši s 7:6 (4) in 6:3.

Za tekmeca s Ptuja in iz Alicanteja je bil to prvi medsebojni obračun doslej, Slovenec pa je predvsem odlično pritisnil z začetnim udarcem in primazal kar deset asov (ob štirih dvojnih napakah), bil pa je tudi kar 82-odstotno uspešen v igrah na svoj prvi servis. Španec si je priigral kar 17 (!) priložnosti za brejk, a ni - neverjetno - izkoristil niti ene, medtem ko je Rola v sedmih poskusih eno v drugem nizu. Zdaj ga v četrtfinalu čaka obračun z boljšim iz dvoboja med srbskim povabljencem Miljanom Zekićem in Belgijcem Kimmerjem Coppejansom. Še vedno pa je v igri tudi drugi slovenski predstavnik, četrti nosilec Aljaž Bedene, ki ga po uvodni zmagi nad Rusom Valerijem Rudnevom v drugo čaka nepostavljeni Nemec Nils Langer.