Polona Hercog je po dobrih dveh urah in treh nizih klonila proti Karolini Pliškovi. V dvojicah slovo Katarine Srebotnik.

24. avgust 2015 23.06
24. avgust 2015 23.17
mdr Slovenia Open 2010
M. Ž., G. L., Delo.si

New Haven - Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog se je na turnirju serije WTA v New Havnu kljub dobri predstavi morala posloviti že po prvem kolu. V njem je bila po dobrih dveh urah z 2:6, 7:6(5) in 6:2 boljša osma igralka sveta, Čehinja Karolina Pliškova.

Odpor kvalifikantke iz Maribora, sicer 64. s teniške lestvice WTA, je bil več kot dostojen. Nepostavljena kvalifikantka je prvi niz po nekaj manj kot pol ure dobila s 6:2, tudi v drugem pa je bila blizu presenečenja in izločitve pete nosilke. Ta se je rešila šele v podaljšani igri, ko je izkoristila svojo četrto žogico za zmago v drugem nizu, s čimer je izsilila odločilen tretji niz.

Hercogova je v njem zdržala do pete igre, nakar ji je Pliškova dvakrat odvzela servis in le izločila trdoživo Slovenko. Čehinja se bo v drugem kolu pomerila

Konec tudi za Srebotnikovo

S svojim nastopom na turnirju v New Havnu je ekspresno zaključila tudi Katarina Srebotnik, ki je bila v navezi z Rusinjo Jeleno Vesnino neuspešna že v prvem kolu ženskih dvojic. Srebotnikova in Vesnina sta imeli status prvih nosilk, vendar pa sta obstali že pri prvi oviri. Po 73 minutah igre sta morali priznati premoč Čehinji Evi Hrdinovi in domačinki Nicole Melichar (6:1, 3:6, 6:10).

Slovensko-ruska naveza je v prvem nizu dvakrat odvzela servis nasprotnicama in zmagala s 6:1. Čehinja in Američanka sta v drugem nizu prevzeli pobudo in dobili štiri izmed prvih petih iger, kar je na koncu zadostovalo za zanesljivo zmago v nizu (3:6). Odločilni niz sta bolje začeli Srebotnikova in Vesnina, ki sta imeli prednost 5:0, nato pa je sledil preobrat in češko-ameriška naveza je niz dobila z 10:6.

Na turnirju v New Havnu tako ni več ženskih predstavnic v saj se je včeraj poslovila Andreja Klepač, ki je igrala v navezi s Španko Laro Arruabarreno.