Federerju teniška poslastica v Dubaju

Roger Federer je v polfinalu turnirja v Dubaju premagal Novaka Đokovića s 3:6, 6:3 in 6:2.

28. februar 2014 19.04
Mideast Emirates Dubai Tennis Championships

Dubaj - Švicarski tenisač Roger Federer je v polfinalu turnirja v Dubaju premagal prvopostavljenega Srba Novaka Đokovića s 3:6, 6:3 in 6:2, njegov nasprotnik v nedeljskem finalu bo Tomaš Berdych.

Obračun Federerja in Đokovića je bolje začel srbski branilec naslova, ki je že v drugi igri odvzel servis nasprotniku in povedel z 2:0, po 35 minutah pa je uvodni niz dobil s 6:3.

Švicar je v drugem nizu vrnil udarec in si ključno prednost priigral v peti igri, ko je izkoristil tretjo break priložnost in povedel s 4:2, po uri in 9 minutah pa je izenačil izid v nizih (6:3).

Izkušeni Federer je bil boljši tudi v tretjem nizu in je unovčil dve izmed treh priložnosti za odvzem servisa nasprotniku, medtem ko je Novak Đoković zapravil vse štiri priložnosti v tem nizu in po uri in 45 minutah izgubil s 6:3, 3:6 in 2:6.

Roger Federer je z današnjo zmago prekinil niz treh zaporednih porazov proti Đokoviću, razmerje zmag na medsebojnih obračunih je 17:15 v korist Švicarja.

Dubaj, polfinale ATP (2,36 milijona dolarjev)

Roger Federer (Švi/4) - Novak Đoković (Srb/1) 3:6, 6:3, 6:2;

Tomaš Berdych (Češ/3) - Philipp Kohlschreiber (Nem/7) 7:5, 7:5.