Hercogova obstala na drugi oviri

Najboljšo slovensko teniško igralko je v 2. kolu turnirja WTA v Shenzhenu odpravila domača adutinja Saisai Zheng.

06. januar 2015 08.03
US Open Tennis
J. P., Delo.si

Shenzhen - Prvi turnir v novem koledarskem letu z nagradnim skladom pol milijona dolarjev v kitajskem Shenzhenu je najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog končala v drugem kolu. Potem ko je uvodoma brez težav (s 6:1 in 7:5) na kolena nekoliko nenadejano spravila sedmo nosilko, Romunko Monico Niculescu, ki na svetovni jakostni lestvici drži 46. mesto, ji je zmanjkalo energije za drugi obračun z nepostavljeno domačo adutinjo Saisai Zheng. Ta je potrebovala štiri minute manj kot dve uri, da je odpor naše 23-letnice strla s 6:3, 2:6 in 6:2.

Komaj 20-letna Zhengova je na svetovni lestvici resda tri mesta nižje kot Hercogova (97/94), a je znala izkoristiti pet od devetih priložnosti za odvzem tekmičinega začetnega udarca, medtem ko je tekmovalka iz Kamnice pri Mariboru unovčila tri od osmih priložnosti za brejk. Polona je sicer zmogla tri ase, Saisai le enega, a je bila vendarle učinkovitejša tako v igri na svoj prvi kot tudi drugi servis. V uvodnem nizu je naša igralka še vodila s 3:2, a nato oddala obe preostali igri na svoj začetni udarec, v drugem je bilo ravno obratno, v zadnjem pa je zmagovalka zmogla kar tri brejke in dvoboj suvereno spravila pod streho.