Klepačeva že v polfinalu Seula

V konkurenci dvojic je v navezi s Španko Laro Arruabarreno s 4:6, 6:3 in 10:3 odpravila rusko-britansko kombinacijo.

24. september 2015 16.23
uho*Klepac
J. P., Delo.si

Seul - Potem ko se je morala najvišje uvrščena slovenska teniška igralka Polona Hercog na turnirju WTA z nagradnim skladom pol milijona ameriških dolarjev v Seulu posloviti v drugem kolu posameznic po porazu s prvo nosilko, Romunko Irino Camilo Begu, je bila med dvojicami uspešnejša Andreja Klepač, ki se je v navezi z Laro Arruabarreno Vecino prebila že v polfinale. Prvopostavljena slovensko-španska kombinacija je s četrtfinalnima tekmicama, Rusinjo Ksenijo Likino in Britanko Emily Webley-Smith, po uri in 20 minutah igre opravila s 4:6, 6:3 in 10:3.

Prvi niz je bil pravcati festival izgubljenih servisov. Poznejši zmagovalki sta oddali tri (od tega že prva dva), tekmici enega manj, medtem ko je bilo v drugem nizu razmerje obrnjeno na glavo (dva brejka Andreje in Lare, eden Ksenije in Emily). Tretji niz je bil izenačen zgolj do 1:1, nato pa sta prvi nosilki - primazali sta dva asa, privoščili pa si nista niti ene dvojne napake - pritisnili na plin in z delnim izidom 8:1 razblinili vse dvome o zmagovalkah. Polfinalni tekmici še čakata, to bosta boljši iz četrtfinalnega obračuna Japonk Šuko Aojama in Makoto Ninomija ter četrtih nosilk, Čehinje Katerine Siniakove in še ene Japonke Kimiko Date-Krumm.