Murray se je mučil za četrtfinale Šanghaja, Đoković zlahka

Andy Murray je bil v 1/8 finala mastersa v Šanghaju po treh nizih boljši od Johna Isnerja, Đoković je izločil Isnerja.

15. oktober 2015 11.58
TENNIS-ATP-CHN

Šanghaj - Škot Andy Murray je v osmini finala mastersa v Šanghaju uspešno opravil z Američanom Johnom Isnerjem (6:7, 6:4, 6:4) in kot prvi napredoval v četrtfinale.

Murray je na petem medsebojnem dvoboju z Isnerjem zabeležil še peto zmago, v četrtfinalu igral z zmagovalcem dvoboja med Francozom Gillesom Simonom in Čehom Tomašem Berdychom.

Uvodni niz dvoboja je postregel z izenačeno igro. Američan in Škot sta dobila svojih šest servisnih iger, tako da je sledila podaljšana igra. V tej je bil boljši Isner, ki je dobil tri izmed prvih štirih točk ter pri vodstvu s 6:4 izkoristil prvo zaključno žogo.

Tudi v prvem delu drugega niza sta bila nasprotnika zelo izenačena. Po šestih igrah je bil rezultat 3:3, pri čemer je Murray zapravil štiri break žogice, Isner pa dve. V nadaljevanju je več pokazal Škot, ki je pri izidu 4:4 odvzel servis nasprotniku in v deseti igri potrdil zmago v nizu.

Andy Murray je več pokazal tudi v odločilnem nizu, pri izidu 3:3 je izkoristil drugo break žogico in v naslednji igri podvojil prednost (5:3), za konec pa v deseti igri uspešno serviral za preboj med najboljšim osem na turnirju. Dvoboj je trajal 2 uri in 30 minut.

»Nole« brez težav do četrtfinala

Prvi igralec sveta, Srb Novak Đoković (na spodnji sliki) je v osmini finala suvereno opravil s Špancem Felicianom Lopezom in ga po 71 minutah premagal s 6:2 in 6:3.

Srb je izkoristil tri izmed petnajstih break priložnosti in ustavil vse tri svojega nasprotnika, zabeležil več winnerjev (22:13) in manj neizsiljenih napak (17:28).

Đoković se bo v četrtfinalu srečal z zmagovalcem obračuna med Francozom Richardom Gasquetom in Avstralcem Bernardom Tomićem.

Šanghaj, osmina finala mastersa (7.021.335 ameriških dolarjev)

Andy Murray (VB/3) - John Isner (ZDA/13) 6:7 (4), 6:4, 6:4;

Jo-Wilfried Tsonga (Fra/16) - Albert Ramos-Vinolas (Špa) 6:7 (5), 7:5, 6:4;

Novak Đoković (Srb/1) - Feliciano Lopez (Špa/15) 6:2, 6:3;

Kevin Anderson (JAR/12) - Kei Nišikori (Jap/6) 7:6 (10), 7:6 (3);

Rafael Nadal (Špa/8) - Miloš Raonić (Kan/9) 6:3, 7:6 (3).

Tianjin, osmina finala WTA (500.000 ameriških dolarjev)

Yingying Duan (Kit) - Ludmila Kičenok (Ukr) 6:7 (5), 6:2, 6:4;

Danka Kovinić (Čgo) - Teliana Pereira (Bra/6) 6:2, 5:7, 6:1;

Elizabeta Kuličkova (Rus) - Jevgenija Rodina (Rus) 6:2, 7:5;