Nadal v polfinalu Stuttgarta

Španec Rafael Nadal je v četrtfinalu turnirja v Stuttgartu po treh nizih premagal Avstralca Bernarda Tomića (6:4, 6:7, 6:3).

12. junij 2015 19.33
TENNIS-ATP-GER

Stuttgart - Španski tenisač Rafael Nadal se je na turnirju serije ATP v Stuttgartu prebil v polfinale, potem ko je po dveh urah in 21 minutah izločil Avstralca Bernarda Tomića (6:4, 6:7, 6:3).

Prvopostavljeni Nadal je v uvodnem nizu enkrat odvzel servis Tomiću. To se je zgodilo v sedmi igri, po kateri je povedel s 4:3. Španec je imel nato po osmih igrah prednost 5:3 in na servis nasprotnika vodil s 40:15, a je zapravil prvi zaključni žogi. Za Španca to ni bilo usodno, v deveti igri je namreč unovčil četrto zaključno žogo in zaključil niz v svojo korist.

Rafael Nadal je drugi niz začel z breakom, vendar pa mu je Tomić vrnil že v naslednji igri in poravnal izid. Tekmeca sta bila v nadaljevanju zelo izenačena in o zmagovalcu je odločala podaljšana igra. Španski tenisač je dobil prvi točki in imel v dvanajsti igri prvo zaključno žogo (6:5), a je Avstralec zadržal servisno igro in v nadaljevanju dobil preostalih osem točk za zmago v nizu.

V zadnjem nizu se je razmerje moči prevesilo na stran Nadala. Ta je po uspešnem serviranju še tretjič odvzel servis Tomiću in v naslednji igri povišal na 3:0, v deveti igri pa je izkoristil drugo zaključno žogo.

Prvi nosilec Nadal bo v polfinalu igral proti četrtopostavljenemu Francozu Gaëlu Monfilsu, ki je bil po treh nizih boljši od Nemca Philippa Kohlschreiberja (7:5, 3:6, 6:3).