Nič ne bo od obračuna Federerja in Nadala

Feliciano Lopez je v tretjem kolu turnirja v Cincinnatiju zadal nov udarec Rafaelu Nadalu. Katarina Srebotnik obstala v četrtfinalu.

20. avgust 2015 13.34
20. avgust 2015 20.10
SPO-TEN-WTA-WESTERN--SOUTHERN-OPEN---DAY-5
M. Ž., G. L., Delo.si

Cincinnati - Nekdanji prvi igralec sveta, v zadnjem času pa le še bleda senca samega sebe, Španec Rafael Nadal, je v osmini finala moral priznati premoč rojaku Felicianu Lopezu, ki je slavil s 5:7, 6:4 in 7:6 (3). Uspešnejša sta bila preostala člana velike četverice Britanec Andy Murray in Švicar Roger Federer.

Trenutno drugi igralec na svetu in eden najboljših tenisačev v zgodovini tenisa je s 6:1 in 6:1 pometel z Južnoafričanom Kevinom Andersonom, tretji lopar sveta pa je bil s 4:6, 7:6 (3) in 7:5 boljši od Bolgara Grigorja Dimitrova.

Po porazu Nadala (drugem zaporednem proti Lopezu) v Cincinnatiju spet ne bomo dočakali ponovitve (nekdanje) velike poslastice med njim in velikim Rogerjem Federerjem. S Švicarjem se bo za vstop v polfinale tako pomeril drugi Španec, ki je s slavnejšim tekmecem doslej izgubil vseh enajst medsebojnih obračunov.

Veliko dela v boju za četrtfinale je imel Murray, ki je bil proti Dimitrovu že v izgubljenem položaju, ko je moral reševati celo zaključno žogico za zmago Bolgara. Murray ga je po kar treh urah na koncu le strl s 4:6, 7:6 (3), 7:5 in si priboril četrtfinale s Francozom Richardom Gasquetom.

Wawrinka izločil Karlovića

Švicarski tenisač Stan Wawrinka si je mesto v četrtfinalu mastersa v Cincinnatiju zagotovil potem, ko je po treh nizih izločil Hrvata Iva Karlovića (6:7, 7:6, 7:6).

Švicar je za svojo peto zmago nad Hrvatom moral garati 2 uri in 37 minut, v kateri je ustavil vse tri brejk priložnosti svojega nasprotnika. Hrvat je sicer serviral kar 35 asov (razmerje 35:8), kar pa je bilo premalo za napredovanje.

Prvi niz je pripadel Ivu Karloviću. Ta je bil najprej blizu zmagi v deseti igri, v kateri je imel ob vodstvu s 5:4 tudi brejk priložnost, ki pa jo je Wawrinka ustavil in izid poravnal. O zmagovalcu je odločala podaljšana igra, ki jo je s 7:2 dobil Hrvat.

Karlović in Wawrinka sta bila tudi v drugem nizu suverena pri serviranju, tako da je bila ponovno potrebna podaljšana igra. To je bolje začel Švicar in povedel z 2:0, svojo prednost pa je zadržal vse do konca in ob izidu 6:5 unovčil tretjo zaključno žogo.

Tretji niz ni prinesel spremembe na igrišču, gledalci so spremljali izenačen dvoboj in za konec še tretjo podaljšano igro. Ključni dogodek se je zgodil v dvanajsti točki, ko je Wawrinka ob vodstvu s 6:5 odvzel servis Karloviću in napredoval v četrtfinale.

Goffin zapravil priložnost proti Đokoviću

Stan Wawrinka se bo v četrtfinalu pomeril s prvim igralcem sveta, Srbom Novakom Đokovićem (na spodnji sliki), ki je po treh nizih premagal Belgijca Davida Goffina (6:4, 2:6, 6:3).

Srb je dvoboj začel po pričakovanjih in uvodni niz dobil s 6:4, v drugem pa je sledil odgovor Goffina, ki je zmagal s 6:2 in izsilil tretji niz.

V zadnjem delu igre je kazalo na presenečenje, saj je Goffin povedel s 3:0, nato pa je sledil preobrat, saj je Đoković dobil naslednjih šest iger in odločil zmagovalca.

Williamsova brez težav do četrtfinala

V ženski konkurenci je bila v osmini finala suverena prvopostavljena Američanka Serena Williams, ki je proti Italijanki Karin Knapp slavila s 6:0 in 6:2. Američanka je dvoboj odločila v 54 minutah, razmerje v točkah je bilo 54:25. Williamsova bo v četrtfinalu igrala s Srbkinjo Ano Ivanović.

Od turnirja se je morala posloviti osma nosilka, Čehinja Karolina Pliškova, ki jo je po treh nizih premagala Srbkinja Jelena Janković (6:2, 3:6, 7:5). Čehinja je bila v tretjem nizu na odlični poti k zmagi, saj je vodila s 5:2, nato pa je zapravila vso prednost - v deveti igri (5:4) je imela tudi žogo za zmago - in ostala praznih rok.

Srebotnikova izpadla v četrtfinalu

Nekoč najboljša slovenska tenisačica Katarina Srebotnik je v Cincinnatiju nastopila v konkurenci dvojic, kjer se je s Francozinjo Caroline Garcia nenadejano morala posloviti po četrtfinalu. Za tretjepostavljeni par je bila po dobri uri igre usodna tajvanska naveza Hao-Ching Chan in Yung-Jan Chan s 6:3, 2:6 in 10:12.

Cincinnati, osmina finala ATP (4,457 milijona dolarjev)

Roger Federer (Švi/2) - Kevin Anderson (JAR/15) 6:1, 6:1;

Cincinnati, osmina finala WTA (2,7 milijona dolarjev)

Lucie Šafarova (Češ/7) - Belinda Benčič (Švi) 6:2, predaja;

Anna Karolina Schmiedlova (Slk) - Varvara Lepchenko (ZDA) 6:3, 3:6, 6:4;

Jelena Janković (Srb) - Karolina Pliškova (Češ/8) 6:2, 3:6, 7:5;

Serena Williams (ZDA/1) - Karin Knapp (Ita) 6:0, 6:2;

Ana Ivanović (Srb/6) - Sloane Stephens (ZDA) 2:6, 6:4, 6:1;

Anastazija Pavljučenkova (Rus) - Viktorija Azarenka (Blr) 1:6, 3:0, predaja zaradi poškodbe

Jelina Svitolina (Ukr/14) - Caroline Garcia (Fra) 6:0, 6:3;

Simona Halep (Rom/3) - Andrea Petkovic (Nem/15) 4:6, 6:4, 6:2.

Dvojice, četrtfinale:

Hao-Ching Chan/Yung-Jan Chan (TVN) - Katarina Srebotnik/Caroline Garcia (Slo/Fra/3) 3:6, 6:2, 12:10.