Nič ne bo od slovenskega četrtfinalnega dvoboja

Tako Blaž Kavčič kot Blaž Rola sta se na teniškem challengerju v Knoxvillu poslovila v osmini finala.

13. november 2015 17.47
Šport- tenis
J. P., Delo.si

Knoxville - Zgodba obeh slovenskih teniških igalcev, udeležencev challengerja z nagradnim skladom 50.000 dolarjev v ameriškem Knoxvillu, se je končala v osmini finala. Osmopostavljeni Blaž Rola je moral premoč priznati leto dni mlajšemu domačemu adutu Tennysu Sandgrenu, ki se je požvižgal na to, da je na svetovni jakostni lestvici kar 142 mest nižje (274/132), in je po uri in 50 minutah zmagal s 6:4, 3:6 in 6:3. Ptujčan si je kot po tekočem traku zagotavljal priložnosti za brejk, kar neverjetnih trinajst se jih je nabralo, od tega samo v drugem nizu dvanajst, izkoristil pa je eno samo. Rola bo zaradi poraza na prihodnji ponedeljkovi razpredelnici zdrsnil za tri mesta.

Ravno tri mesta pa bo pridobil Blaž Kavčič, ki bo po novem natanko 150., in to kljub porazu s komaj 17-letnim velikim upom ameriškega tenisa Francesom Tiafoejem. Ta je potreboval tri minute manj kot dve uri, da je strl odpor debelo desetletje starejšega in 68 mest višje rangiranega Črnučana s 6:4, 4:6 in 6:1. Odločala je natančnost začetnega udarca: zmagovalec si je ob kar trinajstih asih privoščil zgolj dve dvojni napaki, medtem ko je Kavčič vknjižil pet neubranljivih servisov in sedem dvojnih napak, izkoristil pa le eno od šestih priložnosti za brejk, Tiafoe tri od enajstih. Če bi oba Slovenca zmagala, bi se v četrtfinalu pomerila med seboj.