Olsson prvak na 15 km

Švedski tekač Johan Olsson je na svetovnem prvenstvu osvojil zlato na 15-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki.

25. februar 2015 16.26
NORDIC-SKIING/

Falun - Na svetovnem prvenstvu v Falunu je danes potekala tekma smučarskih tekačev na 15 kilometrov, na kateri je zmagal Šved Johan Olsson.

34-letni domačin je bil prepričljivo najboljši, saj je drugouvrščeni Francoz Maurice Manificat zaostal za skoraj osemnajst sekund (+17,8), tretje mesto pa je osvojil Norvežan Anders Gløersen (+19,2).

S prvo polovico današnje preizkušnje je najhitreje opravil Manificat, ki je imel tri desetinke prednosti pred Olssonom, nato pa je slednji v nadaljevanju pospešil in imel pri tretji primerjavi časov (11,4 km) že skoraj pet sekund prednosti (4,8 s), ob koncu pa je le še potrdil zlato odličje.

»Občutek je neverjeten. Že od samega začetka sem imel dober občutek in se nisem zadrževal, imel pa sem tudi odlične smuči. Na »ubijalskem« vzponu so mi pomagali navijači, ob njihovi podpori sem pozabil, za kako težak vzpon gre. Mislim, da se ni nihče tako trdo pripravljal na prvenstvo kot jaz. Zaradi tega tekmovanja sem povsem opustil nastopanje v svetovnem pokalu in vedel sem, da sem v dobri formi,« je povedal Olsson.

Med največjimi poraženci dneva sta norveški branilec naslova Petter Northug in Švicar Dario Cologna. Švicar je osvojil zgolj 18. mesto (+1:36,6), še slabše pa se je odrezal Norvežan z 62. mestom (+4:44,1).

Izidi moškega teka na 15 km (prosta tehnika)